Teraz jest 23 wrz 2017, o 13:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: AE 5,5
PostNapisane: 24 cze 2011, o 19:39 
Dai Maou

Zatem od końca, czyli od słonej zupy.
14.06 odebrałam SMS-a z zapytaniem, czy bierzemy udział w Evencie. Nie zmienia to faktu, że do przedwczorajszej nocy nie miałam jak zajrzeć na forum. A wcześniej... nawet o tym nie pomyślałabym, bo Event połówkowy MA czas do września. Omijamy czas wakacji. Więc nie jest obojętne, kiedy się zaczyna. Jeśli istnieje jakaś regularność, można sobie zaplanować udział w projektach.
Nie wiem, czy smutne jest to, że nie miałam kompa, ale wiem, że smutnym jest raczej fakt, że ten pośpiech - mówiąc bez ogródek, wyeliminował nas z połówki. Więc tak - nikt nie narzeka.

Anfo-Event ma dwa wydania w roku i tak pozostanie. Jeśli połówki nikt się nie podejmie, pozostanie jedno. Dlatego nie widzę sensu w pośpiechu.
Nie, że wchodzę z butami. Pytałeś - nie mogłam odpowiedzieć. Ale to nie znaczy, że już nie mogę się wypowiedzieć.

Czekacie na tak lub nie.
Dla tej połówki jest tak - czyli A-E 5,5 w takiej formie jak została zaczęta.
Następna połówka, jeśli do niej dojdzie, będzie odbywać się na stronie Anfo-Event od początku do końca. Tego będę wymagała od osoby prowadzącej projekt Anfo-Event. Wg logiki. Jeśli lud chce mieć udział w decydowaniu o projekcie, zapraszamy do nas na stronę. To jest w porządku.
Q., jeśli taka opcja Ci się nie podoba, przykro mi, ale trudno.

bodzio, napisałam Ci, że przeciąganie nic już nie zmieni w tej połówce. Że wycofać się byłoby głupio, to sam stwierdziłeś i z tym się zgadzam, dlatego pisałam "na przyszłość..." czy "następnym razem...". To chyba jest jasne, ze miałeś odpowiedź co do 5,5. Teraz musisz doprowadzić to do końca.
Nie mam nic przeciwko oddaniu połówki ludowi - jeszcze raz przypomnę - sama chciałam tak zrobić w bonusie. Z głosowaniem poradziłabym sobie bez problemu.
Poza tym głosowanie odbywa się na moją skrzynkę, więc to chyba żaden kłopot dla prowadzącego. Prawda?
Następnym razem, jeśli prowadzący zdecyduje oddać połówkę w "ręce ludu", będzie zobligowany do trzymania się regulaminu uznanego dla połówki i do załatwiania wszystkich sparaw organizacyjnych związanych z Eventem na forum Anfo-Event, jak to było dotąd. Zgodnie z zasadą, że projekty Anfo-Event powstają na anfo-event.pl. Jeśli komuś to nie będzie odpowiadało, nie zgłosi się do prowadzenia. Na forach suberskich dajemy info o rozpoczęciu projektu, a w wypadku oddania wyboru tytułu ludowi również informację, że lud może wybrać tytuł, głosując na stronie AE. Kto będzie chciał brać w tym udział, to weźmie, kto nie, jego rzecz. "Chcesz decydować o projekcie w Anfo-Event, zapraszamy na forum". <- To chyba oczywiste.
W końcu to lud chciał, by forum Anfo-Event nie było 'tajne', a było otwarte dla wszystkich. I jest. Ludzie mogą przyjść i sobie na tytuł zagłosować. Nie widzę w tym problemu. Więc nie przemawia do mnie, wychodzenie po głosy poza forum.
To tyle w kwestii propagowania naszego forum.
A co do malkontentów, ill...
...
Nie ma siły.

PostNapisane: 24 cze 2011, o 20:12 
Bywalec

Event jako popularyzator tego forum? Czemu nie. Tyle że przy dalszym kiszeniu się we własnym bagienku i tajności głosowania z dalszych połówek wykreślmy z nazwy 'dla ludu'. Chyba jedynym sposobem na większe odgrodzenie się od szarego oglądacza jest blokada rejestracji na forum.

Tak, jestem przeciw takiemu podejściu, ale co ja mogę. Sam z przyszłych edycji nie odejdę, bo jednak lubię się w tym babrać, ale chyba mogę wyrazić sprzeciw.

PostNapisane: 24 cze 2011, o 20:16 
Otaku

Izumi napisał(a):
Zatem od końca, czyli od słonej zupy.
14.06 odebrałam SMS-a z zapytaniem, czy bierzemy udział w Evencie. Nie zmienia to faktu, że do przedwczorajszej nocy nie miałam jak zajrzeć na forum. A wcześniej... nawet o tym nie pomyślałabym, bo Event połówkowy MA czas do września. Omijamy czas wakacji. Więc nie jest obojętne, kiedy się zaczyna. Jeśli istnieje jakaś regularność, można sobie zaplanować udział w projektach.
Nie wiem, czy smutne jest to, że nie miałam kompa, ale wiem, że smutnym jest raczej fakt, że ten pośpiech - mówiąc bez ogródek, wyeliminował nas z połówki. Więc tak - nikt nie narzeka.

Znaczy wiedziałaś 14.06 o evencie, czy nie wiedziałaś? Skoro mowa o eliminacji...
O czasie do września na event połówkowy pierwsze słyszę, najwidoczniej nie doczytałem regulaminu, chociaż się starałem :/

Izumi napisał(a):
bodzio, napisałam Ci, że przeciąganie nic już nie zmieni w tej połówce. Że wycofać się byłoby głupio, to sam stwierdziłeś i z tym się zgadzam, dlatego pisałam "na przyszłość..." czy "następnym razem...". To chyba jest jasne, ze miałeś odpowiedź co do 5,5. Teraz musisz doprowadzić to do końca.
Nie mam nic przeciwko oddaniu połówki ludowi - jeszcze raz przypomnę - sama chciałam tak zrobić w bonusie. Z głosowaniem poradziłabym sobie bez problemu.
Poza tym głosowanie odbywa się na moją skrzynkę, więc to chyba żaden kłopot dla prowadzącego. Prawda?
Następnym razem, jeśli prowadzący zdecyduje oddać połówkę w "ręce ludu", będzie zobligowany do trzymania się regulaminu uznanego dla połówki i do załatwiania wszystkich sparaw organizacyjnych związanych z Eventem na forum Anfo-Event, jak to było dotąd. Zgodnie z zasadą, że projekty Anfo-Event powstają na anfo-event.pl. Jeśli komuś to nie będzie odpowiadało, nie zgłosi się do prowadzenia. Na forach suberskich dajemy info o rozpoczęciu projektu, a w wypadku oddania wyboru tytułu ludowi również informację, że lud może wybrać tytuł, głosując na stronie AE. Kto będzie chciał brać w tym udział, to weźmie, kto nie, jego rzecz. "Chcesz decydować o projekcie w Anfo-Event, zapraszamy na forum". <- To chyba oczywiste.
W końcu to lud chciał, by forum Anfo-Event nie było 'tajne', a było otwarte dla wszystkich. I jest. Ludzie mogą przyjść i sobie na tytuł zagłosować. Nie widzę w tym problemu. Więc nie przemawia do mnie, wychodzenie po głosy poza forum.
To tyle w kwestii propagowania naszego forum.

Ok, czyli jedziemy dalej. Tylko to ma dla mnie znaczenie.

PostNapisane: 24 cze 2011, o 20:17 
Otaku

No to w porządku w takim razie. Ale naprawdę zamysł, że czekamy z połówką na jesień w ogóle nie utkwił mi w pamięci. I tak w tym roku będzie wysyp tytułów pod AE, więc połówka nie musi być dłuższa. A niektóre grupy robiły Shigo, a niektóre nie :)
Jeśli chcesz brać na siebie zbieranie tych wszystkich głosów, to OK. Następną takę edycję przeprowadzi się już tutaj oraz ustali nowy punkt regulaminu, żeby wszystko grało.
Ogólnie, Iz, jestem za pracą nad AE, ale Twoje nagłe wejście nie miało pozytywnego wydźwięku, stąd taka postawa. Problemy rozwiązane, a na przyszłość będzie już kolejna jasność pod dane działania. Postaram się pamiętać o tej jesieni, co zwiększy szanse, że będę mógł poprowadzić następną połówkę (dla ludu xD).

Ace, ogólnie też bym wolał przeprowadzać głosowania tak jak na ANSI teraz, ale może przynajmniej uda się jakoś przyciągnąć ludzi tutaj, żeby spróbować osiągnąć jakąś większą skalę, bo widać, że popyt jest.

PostNapisane: 24 cze 2011, o 20:27 
Bywalec

Nie no, ja rozumiem, że kilka osób (ułamek tego, co się wypowiedziało w temacie na ANSI) pewnie by się tu zarejestrowało, ale... O ile nie należą do żadnej grupy, to po co? Żeby dwa razy w roku napisać, co chcą obejrzeć (nawet nie, bo to przez PW)?
Uczestnicy mogą sobie pogadać o rozdziałce, terminach i innych sprawach organizacyjno-technicznych. A cywil naspamuje tylko w tematach mocno offtopowych.

(Ja tu jestem jako pół-cywil. Do żadnej grupy chyba formalnie nie należę, ale przy każdej edycji coś skrobnę)

PostNapisane: 24 cze 2011, o 20:31 
Otaku

Cóż, wyjdzie w praniu.

PostNapisane: 25 cze 2011, o 00:35 
Dai Maou

bodzio napisał(a):
Znaczy wiedziałaś 14.06 o evencie, czy nie wiedziałaś? Skoro mowa o eliminacji...

Mowa o eliminacji względem terminu po wakacjach. Nie jest ważne od kiedy to wiem.
bodzio napisał(a):
O czasie do września na event połówkowy pierwsze słyszę, najwidoczniej nie doczytałem regulaminu, chociaż się starałem :/

Widać pamięć wam szwankuje. To rzecz umowna, jak większość rzeczy dotyczących eventu połówkowego, których nie ma w regulaminie, a jednak o nich się pamięta.

I pewnemu malkontentowi...
Sir_Ace, cieszy mnie, ze lubisz się w tym babrać. Ja też lubię.
Mogę powiedzieć tylko tyle. Nie liczy się ilość, tylko jakość. Kto lubi, to przyjdzie. Jeśli komuś nie będzie się chciało zaproponować i zagłosować, to nie ma co tego żałować. Jego strata.

Jeszcze słowo o ilości i jakości do Quithe.
Invi i Oin? W głosowaniu na projekt Anfo-Event? To jakiś żart w tym koncercie spełniania życzeń? Z ich strony, to było do przewidzenia, ale z Twojej?
Jeśli nie repektujesz postanowień admina, sam się wyeliminujesz z możliwości bycia prowadzącym w przyszłości.
Jestem konsekwentna, jeśli już bany rozdaję. Tej konsekwencji też się ode mnie domagaliście.
Zatanawiałeś się na tym, co w ten sposób robisz?
To tyle. I chyba wystarczy. Więcej na ten temat już nie napiszę, ale będę przyglądała się temu głosowaniu. ;)

PostNapisane: 25 cze 2011, o 10:32 
Moderator

Sir_Ace napisał(a):
Nie no, ja rozumiem, że kilka osób (ułamek tego, co się wypowiedziało w temacie na ANSI) pewnie by się tu zarejestrowało, ale... O ile nie należą do żadnej grupy, to po co? Żeby dwa razy w roku napisać, co chcą obejrzeć (nawet nie, bo to przez PW)?
Uczestnicy mogą sobie pogadać o rozdziałce, terminach i innych sprawach organizacyjno-technicznych. A cywil naspamuje tylko w tematach mocno offtopowych.

(Ja tu jestem jako pół-cywil. Do żadnej grupy chyba formalnie nie należę, ale przy każdej edycji coś skrobnę)

Akurat głosowanie na pw ma sens, bo eliminuje głosowanie przeciwko czemuś zamiast na coś.
A wszystkie głosy później i tak są widoczne, bo Iz zawsze przedstawiała logi z głosowania.

PostNapisane: 25 cze 2011, o 11:14 
Bywalec

No dobra, ale postuluję, żeby przy następnym tajnym głosowaniu (w wersji dla ludu) przedstawić najpierw odpowiednio przesianą (dostępność źródła, ilość ep itd.) listę tytułów, na które można udzielić głos. Inaczej połowa głosów od razu pójdzie do śmietnika, a to byłoby średnio fajne. Poza tym sam dowiedziałem się o kilku fajnych tytułach, dopiero czytając to, na co ludzie zagłosowali. Upierdliwe to będzie, ale skoro ma doprowadzić do bardziej reprezentatywnych wyników, a administracja twierdzi, że chce się w tym babrać, imo warto.

PostNapisane: 25 cze 2011, o 13:53 
Bywalec

Invi prosił o przekazanie, że zagłosował, w tym calym evencie na ansi tylko od tak, bez żadnych intencji, a później się założył, że znając życie, to Iz będzie się spinać o jego post/głos.

Zakład wygrał i dziękuje Izumi za sześciopak :)

Last.fm - DevilDrom

PostNapisane: 25 cze 2011, o 13:53 
Rezydent

Izumi napisał(a):
Invi i Oin? W głosowaniu na projekt Anfo-Event? To jakiś żart w tym koncercie spełniania życzeń? Z ich strony, to było do przewidzenia, ale z Twojej?

Ja bym też wnioskował o dystrybucje pocztową eventa, jak to bodzio robi z niektórymi subami, żeby im relki eventa w łapy nie wpadły. Bo w końcu jak to, zbanowani, a oglądają?

PostNapisane: 25 cze 2011, o 18:03 
Otaku

qwig napisał(a):
Izumi napisał(a):

Ja bym też wnioskował o dystrybucje pocztową eventa, jak to bodzio robi z niektórymi subami, żeby im relki eventa w łapy nie wpadły. Bo w końcu jak to, zbanowani, a oglądają?

A ja tego nie wziąłem za żart, bo mogą chcieć obejrzeć to, na co głosowali, nawet w wydaniu eventowym.

Jestem przyzwyczajony do dialogu, a tego w tym wypadku nie było. Nie jesteś moim szefem, nie płacisz mi za robotę, żeby mi cokolwiek narzucać. Zostaje, jak jest. Ten event jest moim ostatnim, w którym biorę udział w jakikolwiek sposób. Jak się to później odbije na udziale Kuzynów, to już sprawa pozostałych członków.

PostNapisane: 25 cze 2011, o 21:21 
Moderator

Sir_Ace::
W ten właśnie sposób normalnie odbywa się wybór tytułu do eventa, tak pełnego jak i połówkowego.

PostNapisane: 26 cze 2011, o 11:46 
Dai Maou

Wychodząc poza stronę z Eventem nadal reprezentujesz Anfo-Event. Zatem wszystko, co dotyczy Eventa i decyzji administratorskich naszej strony winno być przestrzegane. Nie chcesz w tym brać udziału, nie musisz. Nikt nikogo nie zmusza. Jeśli jednak bierzesz udział, a co więcej, bierzesz na siebie odpowiedzialność prowadzącego projekt Anfo-Event, zobowiazuje Cię to do dotrzymywania regulaminu i trzymania się decyzji adminów strony, której projekt dotyczy. Tak samo, jak musisz przestrzegać decyzji adminów strony, na której jesteś modem. Czy Ci się to podoba, czy nie. Jeśli tego nie rozumiesz, trudno.

Bodzio wziął na siebie odpowiedzialność za ten projekt, jeśli reakcja będzie podobna - też trudno. Brawo dla Invi. Może warto. Ktoś się bawi, wy dajecie się wmanewrować. On chociaż wygrał szeciopak.
Ja trzymam się zasad. Osoby zbanowane na Anfo-Event nie mogą brać udziału w projektach ani w jakikolwik sposób na nie wpływać. Koniec, kropka.
Najpierw czytam oburzenia, że tego, tamtego zbanować, a potem chcecie być dobrymi kumplami i wychodzi, że to ja jestem ta zła. Dlatego wymagam konsekwencji.
Bodzio, decyzja należy do Ciebie. Zostaje, jak jest? Czy chcesz tego Eventa robić.

qwig napisał(a):

Chyba jesteś na takie teksty za duży. Skoro bodzio tak robi, jego rzecz. Raczej wniosku nie poprę. ;]

DD, skoro tak ochoczo przekazujesz wiadomości od Invi, przekaż mu ode mnie gratulacje.

Sir_Ace:
Odpowiedzi udzielił ill, dodam tylko, jeśli znajdzie się chętny do prowadzenia projektu - mam na myśli "dla ludu", zgodnie z zasadami ustanowionymi czy przyjętymi umownie na naszej stronie.

PostNapisane: 26 cze 2011, o 12:02 
Bywalec

Izumi napisał(a):
Bodzio wziął na siebie odpowiedzialność za ten projekt, jeśli reakcja będzie podobna - też trudno. Brawo dla Invi. Może warto. Ktoś się bawi, wy dajecie się wmanewrować. On chociaż wygrał szeciopak.

Invi prosił o przekazanie, że oddając głos nie miał złych intencji, nie planował się zakładać, ale nadarzyła się okazja z której postanowił skorzystać, i że nic by nie wygrał, ba w ogóle by się nie zakładał, gdyby nie ty :)

Izumi napisał(a):
DD, skoro tak ochoczo przekazujesz wiadomości od Invi, przekaż mu ode mnie gratulacje.

Invi dziękuje, ale gratulacje są zbędne, bo o ile pisać fakt, faktem nie może, to poczytać i się pośmiać to każdy może, także on :)

Izumi napisał(a):
DD, skoro tak ochoczo przekazujesz wiadomości od Invi

W końcu jestem milusią i kochaniusią istotką, nie byłbym w stanie odmówić bliźniemu niewielkiej przysługi :)

Last.fm - DevilDrom

Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]