Teraz jest 23 wrz 2017, o 21:07

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: AE 5,5
PostNapisane: 9 cze 2011, o 13:15 
Otaku

No tak, był taki pomysł. Gdyby przyszły prowadzący (bodzio czy kto inny) był za czymś takim, można by to wprowadzić.

Zasady trzeba jak najbardziej uprościć, więc nasza procedura eventowa odpada. Może po prostu rozgłosić na stronach (ANSI i f.pl oraz tutaj), że każdy zarejestrowany na forum A-E ma prawo zagłosować na jedną, dowolną serię 11-13 odcinkową. Ta, która będzie miała najwięcej głosów wygra (oczywiście przy zachowaniu zasady, że już gotowych czy zaczętych nie ruszamy, oraz że muszą być dostępne materiały). Jeżeli nie będzie ewidentnego zwycięzcy, ktoś zrobi losowanie (są jakieś programy do tego?).

Pasuje? Ktoś za, ktoś przeciw?

PS. teoretycznie powinienem być teraz na rusztowaniu, ale nie materiałów, chrzaniona firma...

PostNapisane: 9 cze 2011, o 14:03 
Otaku

Mnie to jest tam obojętne, chociaż pewne obawy zawsze są... Natomiast można by to zrobić nawet w ramach testu, czy coś takiego by w ogóle wypaliło.
Np. tydzień na zgłoszenia serii, potem ankieta i 5 dni na głosowanie.

A o firmach to szkoda gadać :/

PostNapisane: 9 cze 2011, o 14:17 
Bywalec

W sumie chyba można zaryzykować i pozwolić głosować nawet na ANSI albo f.pl
Więcej ludzi zagłosuje, wynik będzie bardziej reprezentatywny. Trzeba tylko zabezpieczyć się przed multi kontami.

PostNapisane: 9 cze 2011, o 15:16 
Otaku

ANSI skupia najwięcej ludzi, więc może tam. Ale pomyślałem, że tu, bo ludzi przyciągnie i w końcu to A-E. Izumi mogłaby się wypowiedzieć.
Opcję multikont też rozważałem, ale chyba nie będzie cyrku xD

A, ANSI ma dostać opcję ankiet, jakby co, mogę popędzić Kane z wprowadzeniem.

PostNapisane: 9 cze 2011, o 22:29 
Bywalec

Opcję Multikont można ograniczyć, dając za warunek posiadania konta na np. 3 tygodnie przed rozpoczęciem głosowania. Zostaną tylko te, które już teraz są.

PostNapisane: 11 cze 2011, o 16:13 
Moderator

Dobry pomysł. Co prawda jak zwykle pewnie podniosą się głosy o elitarności eventa, ale może na dłuższą metę zaowocuje zwiększeniem się ludzi odwiedzających to forum ;]

PostNapisane: 12 cze 2011, o 11:41 
Otaku

To co, Q, może zająłbyś się kwestią ewentualnej ankiety wśród ludu w takim razie?
Z tego, co widzę, wybór warto by rozpocząć od oav xD

PostNapisane: 12 cze 2011, o 13:06 
Otaku

Czyli obejmujesz stanowisko lidera połówki, tak?

Proponuję zrobić tak: dajemy tydzień grupom na zgłoszenie się i wiążącą deklarację, ile odcinków zrobią na pewno. Będziemy wiedzieć, na czym stoimy, czyli poznamy przedział od minimalnej liczby epów do maksymalnej (nie więcej niż 13). Wtedy można iść do ludu. Tym w sumie mogę się zająć :) Pasuje?

PostNapisane: 12 cze 2011, o 18:25 
Otaku

No, logiczne, mnie tam pasuje.

PostNapisane: 23 cze 2011, o 18:59 
Dai Maou

Quithe napisał(a):
ANSI skupia najwięcej ludzi, więc może tam. Ale pomyślałem, że tu, bo ludzi przyciągnie i w końcu to A-E. Izumi mogłaby się wypowiedzieć.
Opcję multikont też rozważałem, ale chyba nie będzie cyrku xD

A, ANSI ma dostać opcję ankiet, jakby co, mogę popędzić Kane z wprowadzeniem.

Zdecydowanie to wszystko powinno się odbywać tutaj, bo to jest strona A-E. Sprawy dotyczące Eventa rozstrzygają się na forum Eventa.
Nie po to stronę zakładałam, i ją opłacam, by projekt rozstrzygał się poza naszym forum, więc tak na przyszłość, kto chce wziąć udział w wyborze, powinien być zarejestrowany na naszej stronie. Nie chce, trudno. Ma stronę w d.... też trudno.
Zupełnie nie chodzi o przyciągnięcie ludzi, a jedynie o chęć brania udziału w wyborze. To już niestety od nas nie zależy. Zależy to wyłącznie od chęci ludzi. Jeśli ktoś chce wybierać, to się zarejestruje. Na innych forach wystarczy dać info i link do tematu.
Jeśli dzieje się coś ciekawego dla Eventa i dotyczy kolejnego projektu, powinno dziać się tutaj. Czy ktoś ma inne zdanie?
To tyle odnośnie "partyzanta".

Jeśli chodzi o "pełny" Event, pozostanie, jak było.
Lud miał wybierać na okoliczność 5-lecia. Taki okolicznościowy bonus. I pewnie by tak było przy AE-5. Nie znaczyło to, że tak już zostanie. Zatem do Eventu pełnego zgłaszanie propozycji i wybór tytułu do projektu należeć będzie do grup suberskich. :)

Odnośnie ropoczęcia połówki już teraz.
Nie dziwne, że jest tak małe zainteresowanie. Połówka zaczynała się po wakacjach (urlopach), więc były większe możliwości, ludzie bardziej dostępni, i tytuły serii mogły mieć więcej epków. Są wtedy atrakcyjniejsze. W taki sposób wcale nie wygląda to ciekawie. I nie rokuje dobrze na przyszłość.

Nie wygląda też ciekawie dlatego, że frekwencję podtrzymuje tworzenie fikcyjnych grup, które nie mają żadnego dorobku - nie istnieją. To nadaje komizmu i staje się sztucznością w Evencie. Po co tak kłamać i robić cyrk z AE dla własnej zabawy. Punkt 1.1. regulaminu.
Raz czy dwa można, gdy łata się "dziury", ale bez przesady - nie już na samym wstępie.
bodzio, jeśli chcesz w każdym Evencie występować pod inną nazwą, to to ogłoś. Albo napisz mi, kto jest w danej grupie, skoro to osoby znane. Dlaczego, chyba nie muszę wyjaśniać. Jeśli jednak tak, to wyjaśniam. Są osoby znane, które są u nas zbanowane. Nie mogą brać udziału w Evencie.
To samo dotyczy wyboru czy głosowań. Takie osoby nie mogą mieć żadnego wpływu na projekty AE, a co ma już miejsce poza naszą stroną. Na to zgody nie ma.
Chciałabym, by prowadzący projekt był wiarygodny względem grup, które skupia w projekcie, a także administracji AE.

;)

PostNapisane: 23 cze 2011, o 20:45 
Otaku

Izumi, sprawy poszły w ruch. Kto chciał wziąć udział, ten się zgłosił, na tym polegają połówki, obojętnie kiedy są rozpoczęte. Nie zależy nam na większej liczbie odcinków, tylko na tym, żeby coś zrobić i wydać. Nie pamiętam też, żeby ktoś się skarżył, że to za wcześnie, że lepiej po wakacjach. Nie było żadnego łatania, bo i nie było co łatać.

Sprawa miejsca głosowania - jak widziałaś, rozważaliśmy różne opcje, ostatecznie doszliśmy do etapu obecnego. Ponieważ głosowanie już się toczy, nic nie będziemy zmieniać. Możesz wziąć to za dobry PR dla przyszłych tego typu akcji, jeśli do nich dojdzie, bo tak naprawdę jaki jest sens robić coś takiego, gdy wezmą udział właściwie tylko fansuberzy, którzy będą pracować nad subem? Sprawa się rozniesie, zrobi się, będzie fajnie i przy następnej połówce się to powtórzy już tutaj po zrobieniu wcześniejszych ustaleń na podstawienie wniosków z 5,5. Tekstami o pełnych eventach właściwie podburzałem publikę, żeby ją zachęcić, bo to już będzie Twoja decyzja, czy zrobić kiedyś takie głosowanie w pełnym.

Kwestia tajemniczej grupy - tak jak napisałem wcześniej, jeżeli są to osoby pewne, nie mam nic przeciwko. Kuzyni się kiedyś na podobnej zasadzie uformowali i jakoś to działa, podobnych przypadków było już parę. A nie będę nawet wspominał o braniu na następne eventy HNNL, które co rusz dawało dupy.

Podsumowując - bodzio i ja mamy zamiar doprowadzić ten projekt do końca bez żadnych zmian już ustalonych i rozpoczętych rzeczy. Czy to będzie pod szyldem AE5,5 zdecyduj sama, skoro "za to płacisz".

To tyle, co miałem do napisania w imieniu prowadzącego i jego pomagiera :)

PostNapisane: 23 cze 2011, o 23:10 
Dai Maou

Nie za bardzo wiem, do kogo się zwracać, ale ponieważ bodzio napisał pierwszy, i to on zgłosił się na prowadzącego, jemu odpisałam.
Tutaj tylko napiszę jedną rzecz. Event połowkowy obowiazuje regulamin. Odbiega jedynie w zgłoszeniach grup i w terminach zapodawania i głosowania na tytuł. Przy oddaniu wyboru ludowi nie zwalnia to z dotrzymania niejawności podczas głosowania.
Po prostu jest podgląd, jak przebiega głosowanie. Tego nie powinno być.

Q, ja nie wołam od nikogo, by opłacać tę stronę. Dbam o to, by Anfo-Event miał swoje miejsce, tu był i tu żył. To jest jego strona. Jeśli to komuś nie odpowiada, a także nie odpowiada regulamin, niech nie bierze udziału w AE. Jeśli jednak chce brać w nim udział, niech się do niego stosuje.
Następnym razem, proszę mieć to na uwadze.

PostNapisane: 24 cze 2011, o 06:17 
Otaku

Ja bym jednak poprosił konkretniej:
"Wyszło nieregulaminowo, za wcześnie, bez uzgodnień, głos dla ludu, propagowanie tego forum, zły dzień, plamy na Słońcu... cokolwiek. Dlatego wolałabym zrobić to jak należy i po wakacjach". Spoko, rozumiemy, temat na ansi zostanie przemianowany - wybrana seria oav i tak zostanie wydana z grupami czy bez, właśnie z uwagi na ludzi, którzy zaczęli głosować i chcieliby to zobaczyć z polskimi napisami - nie będzie tagu AE 5,5. Da się coś innego. Wszyscy powinni być zadowoleni. Głupio byłoby się wycofać.
"Nie podoba mi się to, ale już przymknę oko, byle na przyszłość trzymać się regulaminów". Zasadniczo my od 2 czerwca gadaliśmy o tym evencie, próbując coś ustalić i smutnym jest tylko fakt, że tu nie zajrzałaś wcześniej, co by zupa nie była za słona. Tyle. Chcę tylko konkretnej odpowiedzi. I mam nadzieję, że treścią tego posta nikogo nie uraziłem, przynajmniej nie miałem takiego zamiaru.

PostNapisane: 24 cze 2011, o 09:13 
Moderator

Event zawsze był trochę eksperymentem, dlatego uważam, że tę połówkę dociągnijmy do końca w takiej formie. Jak to zauważył Q, jest to dobry PR i wreszcie raz na zawsze zamknie usta malkontentom twierdzących, że to projekt dla wybrańców (chociaż złudzeń nie mam, zawsze trafi się ktoś, kto będzie miał jakieś ale).
Swoją drogą zaczynanie eventa na progu wakacji to średni pomysł. Owszem, niektórzy mają więcej czasu i chęci, ale co najmniej połowa wybywa na wakacje i do września panuje prawdziwy sezon ogórkowy. To także należy wziąć pod uwagę ;]

PostNapisane: 24 cze 2011, o 17:30 
Otaku

Prowadzącym jest bodzio, ja mu pomagam ogarnąć głosowanie, przy okazji różne rzeczy ustalamy razem.
Wszystko po głosowaniu docelowo ma wrócić tutaj, to tyle. Osobiście nie widzę żadnego problemu z wyjściem do ludzi, gdy jest taka potrzeba (weźmy za przykład wynajdywanie nowych grup i wysyłanie im zaproszeń do udziału).
Zupełnie nie widzę organizacji wyboru projektu przez ludzi w trybie niejawnym. Przez pierwszy tydzień zbieralibyśmy propozycje, padłyby wszystkie możliwe tytuły, bo każdy chciałby co innego, a potem musiałbym odbierać dziesiątki PM-ów i następnie to rozpisać w poście? Dziękuję, nie bawię się tak. I wątpię, żeby ktokolwiek tak chciał. Obecny tryb jest w porządku. Regulamin nie obejmuje tej formy wyboru tytułu, więc na razie panuje w tej kwestii samowolka. Cześć dalsza projektu, to już inna sprawa.

Izumi, jak wcześniej broniłem większości eventowych ustaleń, tak obecna sytuacja bardzo mi się nie podoba. Ludzie coś zaczęli robić dla rozwoju projektu, kombinują, pracują nad tym, a potem nagle włazisz z butami, rzucasz jakimiś ogólnikami i regulaminem, który nijak się ma do obecnej sytuacji. Wyszliśmy na chwilę poza stronę, ale do niej wrócimy z adnotacją, że "tu można obserwować przebieg prac i wrzucić swoje trzy grosze". Nie mówiąc o tym, że cały czas trąbimy, że "ROBIMY ANFO-EVENTA POŁÓWKOWEGO". Czekamy z bodziem na jedno proste "tak" lub "nie", żeby wiedzieć, na czym stoimy.

A jeśli dobrze pójdzie, to na jesień możecie sobie zrobić wydanie 1/3 na 13 epów.

Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]