Teraz jest 25 wrz 2017, o 21:28

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Wnioski po [AE-5]
PostNapisane: 28 maja 2011, o 19:21 
Dai Maou

Tytułem podsumowania.

Event subowalo 17 grup. 14 grup swoje odcinki ukończyło w terminie. Z dodatkowego czasu na prośbę skorzystały 3 grupy: SAS, SRS i ASG-A. (W AE-4 aż 10 grup). AE-5 ukończono z 12 dniowym opóźnieniem.
Omoi wycofała się z projektu (szkoda tylko, że decyzja o wycofaniu nie zapadła wcześniej, skoro wiadomo było, że się nie ma czasu). Dziękuję grupie yasumu, że w zastępstwie zdążyla oddać oba odcinki w terminie.
Wniosek z tego taki, że nie należy brać na swoją odpowiedzialność dwóch odcinków, gdy się nie ma czasu nawet na jeden.

A teraz przejdę do nowum w tym projekcie, czyli do QC projektu.
Nie było żadnych problemów z tym związanych. Grupy uwagi przyjmowaly, i nawet gdy nie było większej konieczności poprawienia epka, podejmowaly decyzję na plus.
Mam w sumie ponad 30 "odpadów" z obu serii. Udział Shigo nie przekracza 1/3, ale muszę tu dodać, że w Shigo było raczej dopieszczanie odcinka z wyłacznej woli grupy, niż jakieś poważne wady, ktore należałoby usunąć.
Jestem zdania, że samo QC projektu wyszło na plus i nikomu specjalnie nie przeszkadzało. Przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Jeśli jest w tym jakaś niedogodność, to z pewnością taka, że nie chce mi się już niektórych epków oglądać. ;D
Mam też nadzieję, że jeśli jednak komuś to jakoś przeszkadzało, to się tu wypowie.

Tak więc nie widzę przeszkód, by wprowadzić QC do regulaminu, łącznie z obcięciem terminu zdawania prac do 75 dnia projektu, by pozostaly czas (5dni) był przeznaczony na qc i eventualną poprawkę. Tym samym projekt nie wydłużałby się o QC, o ile nikt nie nawali.

Shigofumi ukończono w terminie z jednym wyjątkiem: Isao dał ciała na całej linii, bo jego zapał skończyl się w efekcie na niczym. I na sam koniec projektu wolał się po prostu nie odzywać. Stąd udzałem SRS-u 4 odcinki.
Tu jeszcze raz podziekuję Xellowi za kodowanie dla SRS-u. Bez tego nasza grupa nie miałaby możliwości wzięcia udziału w bonusie.

Jeśli ktoś ma jakieś uwagi na temat całego projektu, czy nawet samego QC, to zapraszam do podzielenia się nimi.
I jeszcze jedno.
Z podpisywaniem swoich prac jest nawet bardzo dobrze. :-) Jednak w niewielu pracach umieszczono adres strony, na której projekt powstaje. ;/

I jeszcze dwa słowa na temat BONUSA. Kiedy się to zaczęło, dlaczego Shigo.
Rozpisywać się tu nie będę. Zrobiliśmy tytul, który wygral w głosowaniu na opcję 13-odcinkową. ^__^
Cieszę się, że niespodzianka się udała. I dziękuję tym, którzy brali w niej udział.

To chyba tyle z mojej strony.
Wspólpracę grup ze mną jako prowadzącą AE-5 uznaję za udaną.
Wszystkim dziękuję. ;)

Tytuł: Re: Wnioski po [AE-5]
PostNapisane: 28 maja 2011, o 20:36 
Otaku

Tak, też jestem za tym qc na stałe, bo trochę rzeczy zostało wyłapane. O epach jeszcze się nie wypowiem, bo nie mam kiedy obejrzeć, ale zrobię podejście do obu tytułów.

PostNapisane: 28 maja 2011, o 22:14 
Rezydent

Również popieram QC. Dzięki niemu został wyłapany u nas poważny błąd niewidoczny na moim komputerze.

Co do adresu... Zapomniałem. Ale to wszystko przez mrugającego opa.

PostNapisane: 29 maja 2011, o 15:34 
Moderator

Też popieram. Sprawdziło się w więcej niż jednym przypadku, więc można spokojnie wprowadzić odpowiednie zmiany do regulaminu.

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]