Teraz jest 26 wrz 2017, o 01:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Lista grup fansubberskich (2011)
PostNapisane: 23 sty 2011, o 12:08 
Rezydent

Sir_Ace napisał(a):
Bo fansuby robi się dla innych, co je robią, nie? Niech pijawy cieszą się ochłapami z pańskiego stołu i milczą, bo sam fakt, że coś oglądają, to jedna wielka pomyłka...

W ogóle, pijawy powinny się cieszyć, że Pan Fansuber poświęcił im kilka godzin z życia i stworzył suba... Ba, nawet później był na tyle łaskawy, że odpisał na forum. Myślę, że Ataru wydrukuję tamtego posta i zawiesi nad łóżkiem w złotej ramce ;)

PostNapisane: 23 sty 2011, o 12:18 
Bywalec

No tak, Kira, nie robisz muzyki to sie o niej nie wypowiadaj, jestes zwykla pijawa. Nie jestes programista - nie wypowiadaj sie o grach, chciales strzelic cos personalnie, a argument doprawdy absurdalny. Nie probuj byc fajniejszy niz jestes, bo naprawde kiepsko ci to wychodzi, stary. I swoja droga odezwal sie ten, ktory tyle robi w srodowisku, a ktos pamieta ostatnie anime, ktore kira wypuszczal? Takze jesli juz trzymac sie tej retoryki to w sumie robimy tyle samo. Od ponad juz roku tylko piszesz jak to nie wypuszczasz po epku tylko bedziesz wydawac w kupie, a tak naprawde to jak juz cos wypuszczasz to rzeczywiscie jest kupa, tylko w nieco innym kontekscie. Ot, skoro juz pozwalamy sobie na wycieczki osobiste to pojde i ja ta droga :)

Bo to, ze tylko ci, ktorzy robia suby swoje twory nawzajem ogladaja to moze jednak wina... czegos? Juz nie ma krytyki w zasadzie, poza czepianiem sie o przecinki i literowki. A poziom bywa naprawde nie tak wysoki jak sie niektorym wydaje, a i ten poziom jest dlatego, ze "grupy" tlumacza 1 odcinek na miesiac i dopieszczaja absolutnie kazdy szczegol zeby nie bylo sie do czego przyczepic? I nie chodzi tu o styl, bynajmniej. Rafal Rzepka potrafil byc i zdumiewajaco delikatny i subtelny, jak i wulgarny jak trzeba bylo. W suback swietny styl ma poza Baka i SRS (EDIT: choc nawet nie wiem kto tam tlumaczy, sie szczerze przyznam), nie dodaja tez do tlumaczen przyrostkow, dzieki temu moze i trudniej sie tlumaczy, biora to na klate, ale odbiera sie to znacznie lepiej. Bo tak, korekta przecinki wylapie, Mare w zasadzie wylapie wszystko swoim sokolim wzrokiem, moze niektorzy, jak slymsc, potrafia nawet wiecej, zrobic tak, ze cos zenujacego da sie czytac, ale nie naprawi tego, co tlumacz zepsul, naprawde.

Czy slodze tym damom, ktore te suby tworza? No z pewnoscia, tylko to raczej staje po drugiej stronie szali by sprobowac jeki niektorych wyposrodkowac, bo juz dosc mam tego sluchania o tym, ze poziom baki jest kiepski, bo nie ma wodotryskow w obrazie, albo jest pozostawienie suchego rawa, doprawdy wielki zarzut. A w subach to tlumaczenie ma byc wazne, nie cala reszta. Wlasnie owe literki to podstawa subow, czy to anime, dram, seriali ze stanow, czy czegokolwiek innego. Gdybym chcial im slodzic to bym pobiegl pisac peany na ich czesc na ich forum, ja po prostu dyskutuje z marnym argumentem, bo o ile tak, z opinia Kiry generalnie nikt sie nie liczy, tak pewien wykres, pewnego cenionego w srodowisku chlopaka, na pewnym blogu po pewnej edycji eventu jednak juz pokazuje, ze i on plynie z nurtem i lzy niejako publicznie z tego, co dziewczeta tworza. A ja naprawde uwazam, ze stylu od Baki wiekszosc powinna sie uczyc, a przynajmniej pochylic glowy przed tymi niewiastami. A takze gustu, wystarczy popatrzec na dobor anime.

Czy kiedys bylo gorzej? Nikt nie marudzil, bo i anime bylo lepsze, tak generalnie, a i fanow byla garstka, wiec i ci, ktorzy byli - szanowali sie nawzajem i byli jedna, olbrzymia rodzina. Kiedys fani spotykali sie za pomoca Kawaii i wymieniali kopie kopii kasety VHS i ogladali z angielskimi napisami cos, czego juz nie dalo sie ogladac i ludzie sie cieszyli, bo mieli. Wiec tak, czasy byly inne, potem tak, basaka zrobila Eve, zrobila Lain i tlumaczenie i styl bylo znacznie lepsze niz calej reszty, tylko... co z tego? Oni robili suby, dzis sie tego w sumie nie robi, ale to tez pewnie ze wzgledu na to, ze nie ma czego tlumaczyc, sezon za sezonem anime i jest jedno wielkie NIC. Tylko crapy pokroju bliczy, narutow, czy defnoltow sie wybijaja ponad reszte, a kiedys japosnkie seriale byly po prostu... kilka poziomow wyzej, wiec i bylo co tlumaczyc, wiec w sumie i dzis grupy maja mniejsze prawo bytu. Wiec tak generalnie odpowiedzialem sam sobie, zief.

qwig - gdybym mial drukowac cytaty tego fansuberskiego wieszcza to musialbym pobiec po zapasowy tusz do drukarki, a ze dzis niedziela, a wczoraj, brawo drogi Watsonie, wczoraj byla sobota to... jakos tak niespecjalnie mi sie chce :) Do milego.

PostNapisane: 23 sty 2011, o 16:08 
Otaku

Cytuj:
No tak, Kira, nie robisz muzyki to sie o niej nie wypowiadaj, jestes zwykla pijawa.

Nope. Kupuję. Albo w wersjach kolekcjonerskich z grami, albo sprowadzam co mnie interesuje, albo ściągam legalne wersje z neta które są albo remixami albo darmówkami udostępnionymi przez producenta. Pudło.

Cytuj:
Nie jestes programista - nie wypowiadaj sie o grach, chciales strzelic cos personalnie, a argument doprawdy absurdalny.

Po co mam się znać na programowaniu by zagrać w grę? Wystarczy że skoczę do sklepu i ją kupię. I loled. Znowu pudło.

Cytuj:
I swoja droga odezwal sie ten, ktory tyle robi w srodowisku, a ktos pamieta ostatnie anime, ktore kira wypuszczal?

Przykład 1, Przykład 2 + more (a wszystko uzalożnione od mojego kiepskiego uploadu. Mógłbym rzucić kolejną całą serię na raz, nawet dzisiaj. Co prawda robię dla innej grupy (w której aktualnie jestem), ale też się liczy ;] Zatkało kakao?

Cytuj:
Od ponad juz roku tylko piszesz jak to nie wypuszczasz po epku tylko bedziesz wydawac w kupie, a tak naprawde to jak juz cos wypuszczasz to rzeczywiscie jest kupa, tylko w nieco innym kontekscie.

Zief. Akurat twoje zdanie wisi mi koło jajec. Zrób lepiej.

Cytuj:
Czy slodze tym damom, ktore te suby tworza? No z pewnoscia, tylko to raczej staje po drugiej stronie szali by sprobowac jeki niektorych wyposrodkowac, bo juz dosc mam tego sluchania o tym, ze poziom baki jest kiepski, bo nie ma wodotryskow w obrazie, albo jest pozostawienie suchego rawa, doprawdy wielki zarzut.

Ile ci w łapę dali? Bo i takie coś kiedyś mi się na jakieś imprezce obiło o uszy.

Cytuj:
Gdybym chcial im slodzic to bym pobiegl pisac peany na ich czesc na ich forum,

Może i słodzisz, bo ich forum jest pod "nazistowskim nadzorem" z tego co mi wiadomo. Wchodzisz tylko za pozwoleniem xD . Ja nie mam ani ochoty ani czasu tego sprawdzać bo mi ta grupa lata.

Cytuj:
ja po prostu dyskutuje z marnym argumentem, bo o ile tak, z opinia Kiry generalnie nikt sie nie liczy,

Nie ma to jak mówić za wszystkich :D . To samo mógłbym powiedzieć tobie (masz opinię wymądrzającej się taniej pijawki :P). Co prawda nie wszyscy się ze mną zgadzają (bo to już w ogóle nuda by była gdyby każdy z każdym się zgadza), ale ku twojemu zdziwieniu, jest sporo osób, które popierają moje zdanie - tyle że się nie obnoszą z tym na forach - wiadomo dlaczego. Tak więc takie ogólniki są wyssane z palca.

Cytuj:
A ja naprawde uwazam, ze stylu od Baki wiekszosc powinna sie uczyc, a przynajmniej pochylic glowy przed tymi niewiastami.

Przygotujmy się wspólnie na nadchodzący kataklizm :P . Ja przed żadnymi "niewiastami" nie chylę głowy, tym bardziej tymi, których nie znam i nie chcę poznać (albo inaczej, nie mam ochoty/nigdy nie poznam).

Cytuj:
A takze gustu, wystarczy popatrzec na dobor anime.

Tak, kolejne wyruszenie z kosą na słonie. Kolejna marna grupka co nabrała projektów a żadnego prawdopodobnie nie skończyła (no chyba że coś tam robią na tym swoim adoracyjnym forumku, do którego tylko wybrani mają dostęp).

Cytuj:
eralnie, a i fanow byla garstka, wiec i ci, ktorzy byli - szanowali sie nawzajem i byli jedna, olbrzymia rodzina. Kiedys fani spotykali sie za pomoca Kawaii i wymieniali kopie kopii kasety VHS i ogladali z angielskimi napisami cos, czego juz nie dalo sie ogladac i ludzie sie cieszyli, bo mieli.

Sporo VHS miało fanowskego lektora. Często dużo lepszego niż ten na niektórych DVD.

Cytuj:
Tylko crapy pokroju bliczy, narutow, czy defnoltow sie wybijaja ponad reszte

Mam przed oczami obraz, jak tysiące (czy nawet setki tysięcy) fanbojów tych serii wzięło cię na cel :D (TruFanboj potrawi być straszny, sam miałem okazję poznać takich ludzi osobiście).

PostNapisane: 23 sty 2011, o 16:19 
Rezydent

KiRA napisał(a):
Cytuj:
No tak, Kira, nie robisz muzyki to sie o niej nie wypowiadaj, jestes zwykla pijawa.

Nope. Kupuję. Albo w wersjach kolekcjonerskich z grami, albo sprowadzam co mnie interesuje, albo ściągam legalne wersje z neta które są albo remixami albo darmówkami udostępnionymi przez producenta. Pudło.

Cytuj:
Nie jestes programista - nie wypowiadaj sie o grach, chciales strzelic cos personalnie, a argument doprawdy absurdalny.

Po co mam się znać na programowaniu by zagrać w grę? Wystarczy że skoczę do sklepu i ją kupię. I loled. Znowu pudło.

I dlatego, Ataru nie robiący fansubów, a wypowiadający się o fansubach jest "pijawą"? Gdzie ta Twoje słynna umiejętność dedukcji oraz łączenia faktów, którą się tak chwalisz na f.pl?

PostNapisane: 23 sty 2011, o 16:31 
Otaku

Nie wezmę na poważnie kogoś kto nie robi nic poza marudzeniem. Powiedzmy, że tak osoba musi mi czymś zaimponować (np. znajomością czegośtam), dlatego takiego bodzia czy sugestie zjadacza wziąłbym na poważnie (bo się znają na rzeczy), albo Faima czy Taia przy kodowaniu (bo jednak to chodzące encyklopedie są). A taki Ataru to tylko marudzi i powtarza w kółko to samo jaką to ujnię odwalam bo sufiksy stosuje (a do gościa zraziłem się już na anfo m.i. tym że mi na PM spamował, ale na forum też jakieś dramy urządzał). Dlatego też to dla mnie pijawa jest, i jego zdania nie biorę pod uwagę.

PostNapisane: 23 sty 2011, o 19:16 
Bywalec

Logika to powalasz, ale nie chce mi sie z toba dyskutowac, to i nawet ci brakow tej logiki nie chce punktowac i z ciebie kpic, kto czytal twoje wynurzenia sam je sobie znajdzie.

Co do reszty - sam wystawiasz sobie swiadectwo niejako tymi rewelacjami, ktore glosisz, wiec nie sadze, by bylo to wszystko warte komentarza. Wiesz, po prostu... sam sie narazasz na smiesznosc, stary, takze szkoda mojego czasu, choc plany mialem inne, jednak skoro sam sie kladziesz na deski to po co mam byc jeszcze dla ciebie niemily? :) Do milego.

PostNapisane: 23 sty 2011, o 19:49 
Otaku

Może źle się z tą pijawą wyraziłem, ale w każdym razie takiego Ataru poważnie nie brałem i brać nie będę. Poza tym leję na "świadectwo w internecie". Tutaj można wszystko, można być kim się chce, niekoniecznie odzwierciedlając osobę w realu (podpisuję się nickiem a nie imieniem i nazwiskiem ;] ).

PostNapisane: 24 sty 2011, o 20:57 
Dai Maou

KiRA, nie chce mi się tu niczego cytować, ale może powstrzymaj się od ubliżania ludziom od 'pijaw', bo po pierwsze, nie masz pewności, czy Ataru jest pijawką, odnosi się to przecież do ludzi, którzy sciągają bez seedowania, a po drugie, przecież to, co robimy, jest od fanów dla fanów.
Mylę się?

Trochę umiaru. ;)

RyuuTsuru Teikoku dopisana do listy.

PostNapisane: 25 sty 2011, o 01:52 
Otaku

Iz, przecież sprostowałem tą "pijawę" - dla mnie to osoba która nic dla fansu nie robi a się głupio wymądrza. No ale to kolejna z moich dziwnych interpretacji nierozumianych przez resztę świata ;) .

Ta, tylko że idea "od fanów dla fanów" przeminęła z wiatrem. Teraz jest "od fanów dla powiększania e-fujary w credistach".

PostNapisane: 30 sty 2011, o 23:32 
Przelotem

Trochę późno, ale lepiej niż wcale. :)
Do listy grup proszę dodać JTF. ;)

//Edit: by Izumi
Jinja Temple Fansubs dodana.

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]