Teraz jest 24 wrz 2017, o 13:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Lista grup fansubberskich (2011)
PostNapisane: 7 sty 2011, o 20:25 
Dai Maou

Izumi napisał(a):
Jezu, przestańcie. Dorobek: 1 wydany ep. to zaden dorobek, a jest chyba gdzies napisane, ze jakies minimum wydanych ep. trzeba miec (3-4), by być wiarygodnym. Nie są zainteresowani, to nie są, wiec po co to ciągnąć. ;/

Jest woda, młyn działa, a wieczory długie i nudne :P

A przypomnę tylko, że kuzyni jako kuzyni nic poza AE jeszcze nie wydali :) Grupa została dopuszczona na podstawie wiarygodności fansuberskiej jej członków, a myślę, że kira zapewniłby taką RTT, jakby ta chciała robić na czymś innym niź TruHaDe :P

No, może tak być. ;p To juz jak prowadzacy zaryzykuje. Jesli kompletnie nie zna sie ludzi, pierwsze ich kroki to "mamy stronkę i chcemy robic fansuby", to chyba wiadomo w czym rzecz. Napierw niech cos wydadza. Jeśli są nam znani suberzy, stworzyli nowa grupę, a ktorzy z niejednego pieca suberkiego chleb jedli, to co stoi na przeszkodzie? W niejednym subie widnieją ich ksywki.

PostNapisane: 7 sty 2011, o 20:45 
Otaku

Spieszę poinformować, że Kuzyni na dniach coś tam wydadzą xD

PostNapisane: 7 sty 2011, o 20:58 
Rezydent

Ciii, bo zapeszysz xP

RTT wydało dodatkowe dwa epy, czyli ma ten szumny dorobek 3 epków, woda przestaje płynąć, młyn zamknięty. Banzai! :P

PostNapisane: 7 sty 2011, o 23:31 
Otaku

Cytuj:
No, może tak być. ;p To juz jak prowadzacy zaryzykuje. Jesli kompletnie nie zna sie ludzi, pierwsze ich kroki to "mamy stronkę i chcemy robic fansuby", to chyba wiadomo w czym rzecz. Napierw niech cos wydadza. Jeśli są nam znani suberzy, stworzyli nowa grupę, a ktorzy z niejednego pieca suberkiego chleb jedli, to co stoi na przeszkodzie? W niejednym subie widnieją ich ksywki.

Chciałbym zaznaczyć, że RTT nie jest grupą nową, bo od dłuższego czasu robi rewelacyjne softsuby na Ansi... a w Hardy wleźliśmy od mojego dołączenia. Ale powolutku... powolutku.

Cytuj:
RTT wydało dodatkowe dwa epy, czyli ma ten szumny dorobek 3 epków, woda przestaje płynąć, młyn zamknięty. Banzai! :P

I to nie wszystko, będzie więcej.

PS. Nie wydaliśmy tego, żeby zaimponować "Eventowi" czy coś :P .

---
A z tego co się dowiedziałem od impera, to póki co, żadne zaproszenie do niego nie doszło od organizatorów, między innymi dlatego też brak zainteresowania grupy. Zresztą, jak co to walcie do LGC, on jest od podejmowania decyzji.

PostNapisane: 7 sty 2011, o 23:43 
Otaku

Bo żadne zaproszenia raczej jeszcze nie szły.

PostNapisane: 10 sty 2011, o 01:00 
Dai Maou

bodzio napisał(a):
Patrząc tak po ansi... jest Animan http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh ... p&gid=9094

Myślalam, że mam tę grupę na liście pod A-F.

PostNapisane: 10 sty 2011, o 12:23 
Otaku

Nie kojarzę, żeby używali takiego skrótu, poza tym nie brali jeszcze udziału w Evencie, z tego, co wiem. Można powiedzieć, że to grupa na miarę BakaFansubs w kwestii skilla.

Edit
O, ten skrót mają podany w bazie f.pl xP

PostNapisane: 10 sty 2011, o 23:51 
Otaku

Quithe napisał(a):
Nie kojarzę, żeby używali takiego skrótu, poza tym nie brali jeszcze udziału w Evencie, z tego, co wiem. Można powiedzieć, że to grupa na miarę BakaFansubs w kwestii skilla.

Edit
O, ten skrót mają podany w bazie f.pl xP

Wizualnie mają lepiej niż Baka. Z tłumaczeniem to się nie wypowiem bo oglądałem tylko 1 rzecz od nich - kinówkę Fejta.

PostNapisane: 18 sty 2011, o 19:14 
Bywalec

Dobrze, więc po namowach kilku osób i uzgodnieniu pewnych formalności RyuuTsuru Teikoku postanowiło jednak wziąć udział w A-E. Więc, jeśli nie co do tego faktu żadnych przeciwwskazań, można nas dopisać do listy uczestników.

PostNapisane: 22 sty 2011, o 19:56 
Bywalec

W tlumaczeniu maja gorzej niz Baka. Jak i wiekszosc polskich grup, niestety. Ja w tyleczku mam wodotryski, bo nawet nie zwroce uwagi na to Wasze kodowanie cale, nie widze roznicy nawet. Ja chce dobre tlumaczenie i albo ktos umie to zrobic, albo nie. Baka umie, Kira - nie.

Tlumaczenie - dramat, dialogi emanuja sztucznoscia - oto co widzimy w duzej czesci naszych wspanialych fansuberow, a ostatnio czytalem opinie jak to poziom jest wysoki. Jestescie slepi, czy Wasze koleczko wzajemnej adoracji nie zwraca uwagi na nic poza kodowaniem? Bo takie odnosze wrazenie niekiedy, niestety.

Wybaczcie delikatne odejscie od tematu (ale nie ja zaczalem ;-) ), ale ilekroc czytam te rewelacje niektorych to ja lapie sie za glowe, to i w koncu wzialem sie w garsc i podzielilem wlasna opinia.

PostNapisane: 22 sty 2011, o 20:12 
Yumekui Merry

Ataru, oni ta zawsze, nie ma co się wysilać, bo to i tak spłynie po nich jak po kaczce. Dlatego właśnie powoli już rezygnuję z robienia subów, gdyż i tak mało osób je docenia.

PostNapisane: 22 sty 2011, o 20:22 
Moderator

I tu się mylisz, bo ludzie doceniają oglądając je. Po prostu ktoś zadowolony z tłumaczenia nie leci zaraz pisać hymny pochwalne na ich temat, natomiast w przypadku błędów jakiś krytyk się zawsze znajdzie.

PostNapisane: 23 sty 2011, o 00:34 
Otaku

A Ataru słodzi babom i myśli ze jest fajny. Widziałem ich jakieś tam rilejzy i wywaliłem w cholerę bo nie wytrzymałem 5 minut. I nie chodzi mi tu o otoczkę wizualną (choć wygląda jak kiepski rip z VHS w większości). Cóż... kwestia gustu.

Poza tym nie pierdziel głupot, bo kiedyś było jeszcze gorzej, porządne suby robiły może 2-3 osoby, a i tak do idealności im daleko było. IMO poziom z roku na rok rośnie, a to że ci nie pasuje ci czyiś styl.. no cóż, jak pisałem, kwestia gustu. Jedni lubią ociekające wulgaryzmem i hardcorem tłumaczenie inni wolą jak w takim Gantzie są teksty rodem z muminków czy innych pokemonów.

No i zgadzam się z illem.

PS. Jak ja uwielbiam, kiedy zwykłe pijawy się wymądrzają jacy to oni mają swięte zdanie <rotfl> . Sami gówno robią, a jadą po innych w dodatku.

PostNapisane: 23 sty 2011, o 01:13 
Bywalec

Bo fansuby robi się dla innych, co je robią, nie? Niech pijawy cieszą się ochłapami z pańskiego stołu i milczą, bo sam fakt, że coś oglądają, to jedna wielka pomyłka...

Ale poziom faktycznie rośnie. Teraźniejsze 'średnie' grupy tłumaczą lepiej niż niejedna dawna pr0.

PostNapisane: 23 sty 2011, o 01:45 
Otaku

Cytuj:
Bo fansuby robi się dla innych, co je robią, nie?

Ja robię dla siebie ;) , a to ze podzielę się pracą to gest mojej dobrej woli, nic więcej. Jak dobrze pamiętam, takie GTW coś tam robiło po cichaczu, ale nie wszystko dawali na neta. Taki przykład z historii.

Cytuj:
Niech pijawy cieszą się ochłapami z pańskiego stołu i milczą, bo sam fakt, że coś oglądają, to jedna wielka pomyłka...

Niech się cieszą, ze w ogóle coś wychodzi, bo tak naprawde to wszystko mozna o kant dupy rozbic (grupy rzucaja sie na "nówki serie" przy okazji dubluja na potege, a rzadko ktora konczy :P ).

Cytuj:
Ale poziom faktycznie rośnie. Teraźniejsze 'średnie' grupy tłumaczą lepiej niż niejedna dawna pr0.

Nie pamiętam żadnej pr0 grupy sprzed 7-8 lat i więcej poza basaką i akumą + kilkoma innymi raczkującymi grupkami. Na Ansi (sezamku) to juz w ogole zenada (suby za kase ktore nie byly takie perfekcyjne + TMP wowczas). Jest lepiej niz kiedys. Ludki łacza sie w grupy, najpierw sie szlifuja na softach, potem uderzaja na hardy (ci co od razu zaczynaja od hardow zle konca, a i wykonanie takie se - grup takich byly dziesiatki).

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]