Teraz jest 23 wrz 2017, o 11:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [AE 4,5]Data ukończenia i stopień zaawansowania prac
PostNapisane: 11 lis 2010, o 10:41 
Bywalec

Okiem obiektywnego obserwatora (>^_^<)

bodzio napisał(a):
Status HNNL został uzupełniony, ale zaznaczam od razu i piętnuje podejście - nie będe się po ludziach rozbijać, pytać, tylko dlatego, że jakaś grupa w dupie ma terminy zdawania relacji ze stanu prac.

Raczej w dupie mają to forum - forum na którym nic się nie dzieje – a nie termin zdawania relacji ze stanu/postępu prac. Nie można ludzi winić, że mają ciekawsze zajęcia od zaglądania na prawie martwe forum, by się przekonać, że nie pojawił się żaden nowy post. Nadinterpretacja jest nie na miejscu i może uwłaczać odpowiedzialnej grupie [;

bodzio napisał(a):
HNNL musi pokazać screena z tłumaczeniem, bo podpadło. Tu nie ma odstępu - nie będzie screena z odpowiedzią w przeciągu tygodnia - żegnamy się. Mam tu na celu dobro całego projektu.

Dziwne, że nie dotyczy to osób/grup, które w poprzednich eventach dali dupy. Może i siedzą całymi dniami na forum, i odpowiadają terminowo, ale gdy termin rozwiązania eventu zacznie się zbliżać tradycji stanie się zadość i znikną, okaże się, że są w punkcie zerowym. Oczywiście wszystko dla dobra projektu [;

bodzio napisał(a):
Postarajmy się, by projekt się za bardzo nie opóźnił.

Dobrze napisane, nie ma sensu się oszukiwać, że do żadnego opóźnienia nie dojdzie xD

Last.fm - DevilDrom

Tytuł: Re: [AE 4,5]Data ukończenia i stopień zaawansowania prac
PostNapisane: 11 lis 2010, o 12:36 
Otaku

DevilDrom napisał(a):

bodzio napisał(a):
Status HNNL został uzupełniony, ale zaznaczam od razu i piętnuje podejście - nie będe się po ludziach rozbijać, pytać, tylko dlatego, że jakaś grupa w dupie ma terminy zdawania relacji ze stanu prac.

Raczej w dupie mają to forum - forum na którym nic się nie dzieje – a nie termin zdawania relacji ze stanu/postępu prac. Nie można ludzi winić, że mają ciekawsze zajęcia od zaglądania na prawie martwe forum, by się przekonać, że nie pojawił się żaden nowy post. Nadinterpretacja jest nie na miejscu i może uwłaczać odpowiedzialnej grupie [;

Ok, ale ja mam to gdzieś, czy ktoś to poczyta za nadinterpretację, swoją lekcję odrobiłem, połaziłem po kanałach irc, pogadałem z ludźmi, którzy mieli jakiś związek z tą grupą i mam obraz podejścia szefa grupy do projektów. Jasno było powiedziane o 20 dniach, więc wpaść na forum raz na tydzień - wystarczy w zupełności.

DevilDrom napisał(a):
bodzio napisał(a):
HNNL musi pokazać screena z tłumaczeniem, bo podpadło. Tu nie ma odstępu - nie będzie screena z odpowiedzią w przeciągu tygodnia - żegnamy się. Mam tu na celu dobro całego projektu.

Dziwne, że nie dotyczy to osób/grup, które w poprzednich eventach dali dupy. Może i siedzą całymi dniami na forum, i odpowiadają terminowo, ale gdy termin rozwiązania eventu zacznie się zbliżać tradycji stanie się zadość i znikną, okaże się, że są w punkcie zerowym. Oczywiście wszystko dla dobra projektu [;

Nie czytałeś dokładnie. Niezadowalający stan prac - kopniak w tyłek.

DevilDrom napisał(a):
bodzio napisał(a):
Postarajmy się, by projekt się za bardzo nie opóźnił.

Dobrze napisane, nie ma sensu się oszukiwać, że do żadnego opóźnienia nie dojdzie xD

Jestem realistą i wiem, że np. takie ASG może dać ciała czy SRS... czy kto tam jeszcze oddawał po terminie lub prosił o przesunięcie czasu zdania projektu.

I żeby było jasne. Ostatnia odpowiedź w tym temacie. Jeśli ktoś chce ten wątek ciągnąć - założyć sobie temat lub wyżalać się na swoim blogu.

Tytuł: Okiem obiektywnego obserwatora (>^_^<)
PostNapisane: 11 lis 2010, o 14:32 
Bywalec

Ciąg dalszy dyskusji z tematu: Data ukończenia i stopień zaawansowania prac

bodzio napisał(a):
Nie czytałeś dokładnie. Niezadowalający stan prac - kopniak w tyłek

Nope, czytałem uważnie. Odnosiłem się do kwestii, że jedynie HNNL jest zobligowane do dołączenia screena - bo podpadło – w przeciwnym wypadku zostaną wyrzuceni. Nie krytykuje tej decyzji, ale uważam, że w pierwszej kolejności powinno to dotyczyć osób/grup, które w poprzednich eventach dawali dupy. Zwłaszcza, że dla niektórych to norma tzw. tradycja eventowa.

A znane są przypadki, że wszystkie pracy szły zgodnie z harmonogramem a w okolicach terminy zdania racy kontakt z grupą się urywa, i okazuje się, że grupa stoi na efektach a później dochodzi do tego QC – za którym kryje się korekta -, karaoke i kodowanie. Dlatego uważam, że w pierwszej kolejności powinno to dotyczyć grup, z którymi w poprzednich evenetach były problemy, by uniknąć ich tym razem. Oczywiście niektórym grupą może nie odpowiadać takie traktowanie, ale uczestnictwo w evencie ma charakter dobrowolny. Nikt nikogo nie zmusza do brania w nim udział i mogą zrezygnować w dowolnym momencie, nieprawdaż?

Oczywiście hasło „Niezadowalający postęp prac = kopniak” brzmi pięknie, ale zakłada uczciwość grup, a nikt się nie przyzna do braku postępów będąc świadomym, że oznacza to wykluczenie. Nikt nie jest również na tyle głupi, by dobrowolnie dodawać screena z braku postępów.

Pozostaje również kwestia przydatności screenów w określaniu rzeczywistego postępu prac. Ma to być screen z jedną kwestią wkodowaną w obraz, screen z aegi zawierający zaledwie niewielką część całego tłumaczenia? Takowe screeny nic nie potwierdzają, nie udowadniają, jako że łatwo spreparować takowe "dowody".

Oczywiście nic mi do tego, ale nie podoba mi się nierówne traktowanie uczestników eventu. Kara, sankcje powinny być wprost proporcjonalne do przewinienia, a "danie dupy na całej linii" + wprowadzanie w błąd organizatorów > nie zajrzenie na forum, i nie złożenie relacji z postępów prac w terminie.

bodzio napisał(a):
Jeśli ktoś chce ten wątek ciągnąć - założyć sobie temat lub wyżalać się na swoim blogu.

buuu, ranisz me uczucia, a wiesz, że jestem bardzo wrażliwy i uczuciowy ;3

Last.fm - DevilDrom

Tytuł: Re: Okiem obiektywnego obserwatora (>^_^<)
PostNapisane: 11 lis 2010, o 14:48 
Otaku

Wiem, wiem. Wyjdziesz z dziury, gdy wietrzysz dramę. Nie powiem - za dobrymi dramami sam tęsknię, ale już nie ma do tego odpowiednich ludzi, wyginęli gdzieś.

Tak, wierzę w uczciwość grup - nic na tym nie tracę, bo jak dadzą ciała, będę zmuszony do działania bardzo prostego - projekt tak czy inaczej zostanie ukończony, po prostu termin się przesunie.

Leję kubłem wody na to twoje ognisko, pożaru z tego nie będzie.

PostNapisane: 11 lis 2010, o 15:33 
Bywalec

bodzio napisał(a):
Wiem, wiem. Wyjdziesz z dziury, gdy wietrzysz dramę. Nie powiem - za dobrymi dramami sam tęsknię, ale już nie ma do tego odpowiednich ludzi, wyginęli gdzieś.

buuu, ponownie ranisz me uczucia tymi pomówieniami ;/ Przecież uzgodniliśmy rano, że wyszedłem z dziury z okazji święta! Miałem trochę wolnego czasu to postanowiłem nadrobić zaległości, i napotkałem na tę niesprawiedliwość, powiedziałbym nawet, że na dyskryminacje grupy HNNL. I nie mogłem, po prostu nie mogłem stać z założonymi rękami, musiałem coś zrobić, musiałem naskrobać posta, w którym zwróciłbym uwagę moderacji i forumowiczów na tę niesprawiedliwość! Liczyłem na zrozumienie, i podjęcie stosownych kroków, ale widzę, że cię przeceniłem, bodzio, i przykro mi z tego powodu :(

bodzio napisał(a):
Tak, wierzę w uczciwość grup - nic na tym nie tracę, bo jak dadzą ciała, będę zmuszony do działania bardzo prostego - projekt tak czy inaczej zostanie ukończony, po prostu termin się przesunie.

Czyli historia z poprzednich eventów się powtórzy. Kilkutygodniowa obsuwa i zero konsekwencji wobec niereformowalnych grup, które bez żadnego problemu przystąpią do przyszłego eventu, by ponownie doprowadzić do jego opóźnienia. Super. Ale kto by się tym przejmował, i tak niewiele osób ogląda polskie fansuby. Ciekawe dlaczego.

bodzio napisał(a):
Leję kubłem wody na to twoje ognisko, pożaru z tego nie będzie.

Tymczasem w kącie:
/me chlip, chlip, chlip...

Last.fm - DevilDrom

PostNapisane: 15 lis 2010, o 20:45 
Rezydent

Mnie tam to leje w sumie, ale niech mnie bodzio swoimi inteligentnymi pomyslami nie wkurwia, niech sam se robi screeny wszystkich linijek tlumaczenia, lol... zwlaszcza jak mu pisze, ze calego nie ma.
Aby nie bylo - screen wyslalem.

PostNapisane: 15 lis 2010, o 21:06 
Otaku

Smoq napisał(a):
Mnie tam to leje w sumie, ale niech mnie bodzio swoimi inteligentnymi pomyslami nie wkurwia, niech sam se robi screeny wszystkich linijek tlumaczenia, lol... zwlaszcza jak mu pisze, ze calego nie ma.
Aby nie bylo - screen wyslalem.

Dostałeś odpowiedź na pm - screen z całości tłumaczenia. A swój język z rynsztoka zachowaj dla siebie. Do 19 listopada, do 23:59 masz regulaminowo czas na pokazanie screenu całości tłumaczenia. Jak go nie masz (a powinieneś), to, jak sam zaznaczyłeś, powinna ci wystarczyć godzina na tłumaczenie, więc do piątku się wyrobisz. Tyle. Normalnie chętnie bym cię wykopał z projektu, ale moje chcę czy nie chcę odkładam na bok. Zachowaj się należycie w stosunku do ludzi z innych grup, którzy nie widzą problemów w pokazaniu screena z postępu prac i którzy dotychczas pamiętali o tym, że co 20 dni weryfikowany jest postęp takowej.

PostNapisane: 15 lis 2010, o 21:31 
Bywalec

Spokojnie, @bodzio, nikt nie lubi słuchać i wykonywać rozkazów. Osobiście poczułbym się dotknięty i zdecydowanie bym się nie podporządkował. Dla zasady. Nawet jeśli miałoby to oznaczać wyeliminowanie mnie z eventu.

BTW: A ja nadal nie wiem dlaczego nie dotyczy to również osób/grup, które w poprzednich eventach dali dupy :( A chce wiedzieć! Czy ktoś potrafi logicznie mi to wytłumaczyć?

Last.fm - DevilDrom

Ostatnio edytowano 15 lis 2010, o 21:36 przez DevilDrom, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 15 lis 2010, o 21:35 
Afx freak

bodzio napisał(a):
...Do 19 listopada, do 23:59 masz regulaminowo czas na pokazanie screenu całości tłumaczenia...

hm... nie przypominam sobie, by w regulaminie jakiegokolwiek AE był odgórny termin ukazania czy też zrobienia całego tłumaczenia, więc... wtf Oo trochę to śmieszne...
Zważywszy na to, że faktycznie powinno się (jak już) pod tym względem gonić raczej tych, którzy dawali wcześniej dupy... ;) no, ale fakt dobra drama nie jest zła...

ps: język z rynsztoka, och to się uśmiałem... święty się znalazł... ;)

edit: och akurat trafiłem z postem idealnie w czasie z dedkiem xD no comments :D

PostNapisane: 15 lis 2010, o 21:44 
Otaku

Proszę, Isao, nie dorzucaj DD łakomych kąsków.
Smoq sobie poleciał w kulki i musi to odczuć na swojej skórze. Zwłaszcza że jak dotąd mało zrobił z tego suba, a czasu coraz mniej. Żeby było jasne - monitoruję stan prac innych grup, ale jak ktoś będzie chciał dać ciała, niech będzie wiadome - do terminu jest ok, po terminie można prosić o parę dni na przedłużenie - potem jest kopniak bez względu na stan prac. Nie będzie sytuacji jak z ASG, zrobiłem epki 1-2 za nich, a potem wreszcie skodowałem te ich nie wiadomo po co i ostatecznie wyszło z ich subem. Bo czekali wiecznie na kodera, który miał wszystko gdzieś.
Oczywiście ja tak tu sobie piszę co mi się podoba - póki nie ma Izumi. Jak wpadnie i pozamiata co powiedziałem - mówi się trudno, zawsze może dokończyć nadzorowania projektu. Twarde warunki wymuszaja efektywność działania. Stawiam się w roli bata nad głową grup. I tak za miękko do tego podszedłem, jak widzę.

PostNapisane: 15 lis 2010, o 21:50 
Bywalec

heja, Isao'czku :*
Isao napisał(a):
bodzio napisał(a):
...Do 19 listopada, do 23:59 masz regulaminowo czas na pokazanie screenu całości tłumaczenia...

hm... nie przypominam sobie, by w regulaminie jakiegokolwiek AE był odgórny termin ukazania czy też zrobienia całego tłumaczenia, więc... wtf Oo trochę to śmieszne...

Bo nie ma, albo ktoś stosuje podwójne standardy według własnego widzimisię:
bodzio napisał(a):
5. Mró ep. 11 - type zrobione, połowa tłumaczenia też
6. Omoi ep. 4 - "prace nad video w toku (walka z bandingiem), napisy w tłumaczeniu".

+ Brak screenów, co może oznaczać, że równie dobrze prace nie zostały w ogóle rozpoczęte. Bo @bodziu spodziewałem się czegoś więcej. Niestety się przeliczyłem :(

bodzio napisał(a):
Smoq sobie poleciał w kulki i musi to odczuć na swojej skórze. Zwłaszcza że jak dotąd mało zrobił z tego suba, a czasu coraz mniej.

Ok, mniej od ciebie, ale nie do wszystkich, niektórzy stoją na podobnym etapie. Nie zrozum mnie źle, nikogo nie usprawiedliwiam, staram się jedynie zrozumieć. Nic więcej.

Last.fm - DevilDrom

PostNapisane: 15 lis 2010, o 23:55 
Rezydent

Bodzio, nie prowokuj dramy, seriously.

Cytuj:
Do 19 listopada, do 23:59 masz regulaminowo czas na pokazanie screenu całości tłumaczenia.

Pokaz ten zapis z regulaminu O_o...

edit: a tłumaczenie do piatku na pewno bedzie, ale bynajmniej nie dlatego i nie po to, zeby Ci pokazac owe screeny.
Zreszta wykazalem dobra wole, podalem Ci screena, a Ty dalej to ciągniesz.

PostNapisane: 16 lis 2010, o 21:50 
Afx freak

Smoq napisał(a):
a tłumaczenie do piatku na pewno bedzie...

Możemy na miejscu potłumaczyć xd :*:* będzie na pewno słitaśnie :d

bodzio niczego nie dorzucam, ot nigdzie nie widziałem regulaminowego zapisu o tym o czym wspomniałem, więc sam zrozum ;P zresztą jeśli dobrze pamiętam to przy okazji ostatniego eventa sam długo nie dawałem znaków życia, jak i żadnego info odnośnie tanu prac, a odcinek został zdany na czas, tak więc i tym przypadku nie masz czym się martwić. Spokojna twoja rozczochrana misiaczku :*

Dedusiek :* 'lowe takie zaiście moce w dupsko' xD

PostNapisane: 17 lis 2010, o 00:26 
Dai Maou

Na komentarze przyjdzie czas po wydaniu Eventa. ;)
Dramy tu nie będzie.
DD, jesli chcesz sobie prawdy i madrości wypisywac w postach, pouczając, co jest, a czego nie ma, i co powinno być, pouczać, co kto ma zrobić lub czego nie zrobił i nalezy go ukarać, dolewać tym oliwy do ognia, by cieszyć się robieniem dram, to tu sobie odpusć. Nikogo nie obchodzi, co myślisz o tym, co się tu robi, a czego sie nie robi. Nie robisz w tym, więc nie mąć. Nic Ci do tego.

To co uwazasz o forum, o regulaminie, o pracy grup zupełnie mnie nie interesuje, a ponieważ to forum nie jest od spamu, uprzedzam, że:
Jak będziesz w tym dokuczliwy, znów na jakiś czas zbanuję.
Wieczne czepianie się niczemu dobremu nie służy.

Odniosę sie tu jeszcze do screenów.
Nie ma takiego obowiązku, bodzio również to zaznaczył, ale jesli jakaś grupa zawaliła i nie odpowiedziała na jakieś sondaże, to jesli chce się w projekcie utrzymać, nic złego wykazac się choćby screenem. Przecież przystąpiło do projektu dobrowolnie. ;)
Osobiście nie jestem za tym. I w ogóle nie dlatego, że nie ma tego w regulaminie.

bodzio napisał(a):
Proszę, Isao, nie dorzucaj DD łakomych kąsków.

Dołączam się do prośby.

bodzio napisał(a):
Oczywiście ja tak tu sobie piszę co mi się podoba - póki nie ma Izumi. Jak wpadnie i pozamiata co powiedziałem - mówi się trudno, zawsze może dokończyć nadzorowania projektu.

To było nie na miejscu.
Groźba?

bodzio napisał(a):
Twarde warunki wymuszaja efektywność działania.

Hmm... zrób to sam?

bodzio napisał(a):
Stawiam się w roli bata nad głową grup. I tak za miękko do tego podszedłem, jak widzę.

Stawiam na kulturę. ;-)
Regulamin AE obowiązuje równiez w połowce, choć w pewnych punktach od niego odbiega.

To tyle.
Temat zamykam na jakiś czas.
Powód: by spam się nie szerzył.

Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]