Teraz jest 26 wrz 2017, o 13:46

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Licencja i usuwanie linków do subów...
PostNapisane: 19 paź 2010, o 14:03 
Otaku

Izumi napisał(a):
PRZYPOMNĘ ŻE:
Należy podać link do strony z informacją o licencji i terminem wydania tytułu na DVD.
Linki do subów będą usuwane z listy nie po otrzymaniu informacji o zlicencjonowaniu, a po ukazaniu się tytułu w sprzedaży.

Zatem informacje przedwczesne, chyba że sam zainteresowany żąda usunięcia linków do suba.

Mnemosyne usunięto.

^__^

Naprawdę ciężko wejść na stronę AG i się samemu przekonać. Wszystko na tacy by chcieli. Licencja to licencja. Ja z evą miałem problemy grubo na rok przed premierą sklepową, więc jesli chcecie problemów, to usuwajcie po premierze, powodzenia :D . Ale jestem pewny że długo z taką polityką nie pociągnięcie :P . Bo z tego co wiem, to ta firma się "przygląda" grupom fansuberskim ;] . Tak mała rada ode mnie :P .

PS. AP chyba też miało problemy z Aquarionem bo już nie wydają XD

A za usunięcie Mnemo, dzięki ;]

Tytuł: Re: Powiadom o licencji na DVD
PostNapisane: 20 paź 2010, o 14:00 
Dai Maou

KiRA napisał(a):
Naprawdę ciężko wejść na stronę AG i się samemu przekonać. Wszystko na tacy by chcieli. Licencja to licencja. Ja z evą miałem problemy grubo na rok przed premierą sklepową, więc jesli chcecie problemów, to usuwajcie po premierze, powodzenia :D . Ale jestem pewny że długo z taką polityką nie pociągnięcie :P . Bo z tego co wiem, to ta firma się "przygląda" grupom fansuberskim ;] . Tak mała rada ode mnie :P .

PS. AP chyba też miało problemy z Aquarionem bo już nie wydają XD

A za usunięcie Mnemo, dzięki ;]

A ciężko podać link do strony, z której to info o licencji podajesz?
Nie muszę i nie znam nawet stron wydawców, i szczerze mówiąc, nie jest mi to potrzebne, dlatego jest tu mini regulamin, który mówi, że należy podać link do strony z informacją o licencji. Więc zamiast straszyć, wystarczy e-mail od zaineresowanego, bo na tej stronie nie ma i nie będzie linków do anime, które można kupić w sklepie.
Zniknie z listy każdy link do anime zlicencjonowanego, które ukaże się w sklepach, lub wcześniej na prośbę/ żądanie grupy suberskiej czy dystrybutora, chyba że takiej informacji nikt tu nie zapoda.
Wszystkich nas obowiązuje jakaś kultura, a straszenie, wydaje mi się, jest tu trochę nie na miejscu.
"Obserwują subberów"? Dzięki nim dziś mogą kupować licencję na niemal każdy tytuł anime, bo ludzie wiedzą już, co to jest anime, i... co chyba ważniejsze, dzięki nim mogli sobie wyrobić opinię o popularności niektórych subowanych tytułów. Dobry zakup, dobra kasa. Reklama była na stronach grup za friko. Bez tego zlicencjonowany tytuł leżałby sobie na półkach sklepowych i przechodził kolejne obniżki cen, a "obserwujący suberów" jeszcze przez dlugi czas niewiele by zarobili, wydając krocie na promocje kupionego tytułu.
Inna rzecz, że suberzy sami się powinni plinować, by w konflikt z dystrybutorami nie popadać, bo zdarza się, że buta niektórych "co to nie ja"; "mam to w d...e", może dystrybutora wkurzyć.

Jest mi wszystko jedno, mogę usuwać natychmiast po podaniu linka do strony, gdzie jest zapowiedź zlicencjonowania tytułu, bez wględu na to, czy ukaże się za dwa lata lub wcale, bo firma padnie lub zrezygnuje.
A tak BTW, linki są po prostu kasowane. Nawet ich u siebie nie zatrzymuję. (To info dla tych, którzy czasem proszą mnie na PW o udostępnienie).

Pozdrawiam, Izumi

PostNapisane: 20 paź 2010, o 19:09 
Otaku

Cytuj:
A ciężko podać link do strony, z której to info o licencji podajesz?

Tak sobie-.-"

Cytuj:
Nie muszę i nie znam nawet stron wydawców, i szczerze mówiąc, nie jest mi to potrzebne,

Jest się czym chwalić, nie ma co. If ya know what I mean ;]

Cytuj:
dlatego jest tu mini regulamin, który mówi, że należy podać link do strony z informacją o licencji.

Nie czytałem i nie mam zamiaru. Szkoda mojego ultra cennego czasu, po drugie nie chce mi się czytać na każdym forum kilkudziesięciostronicowej lektury... Zresztą 99% tak robi, z tego co widziałem na sieci.

Cytuj:
Więc zamiast straszyć,

Gdzie ty w moim poście masz straszenie? Dałem tylko małą, dobrą radę, przestrogę. Nigdzie nie napisałem, że pójdę i doniosę (jak to pewien jegomość doniósł na moją grupę), ja się w takie coś nie bawie, no ale w necie jest różnie...

Cytuj:
wystarczy e-mail od zaineresowanego, bo na tej stronie nie ma i nie będzie linków do anime, które można kupić w sklepie.

W takim e-mailu to zazwyczaj kryje się pozew do sądu, z tego co mi się obiło o uszy (skończyło się babci sranie, teraz ostro jadą z tym, i to nie tylko w kwestii anime, ale i gier i filmów i muzyki itd.)

Cytuj:
Zniknie z listy każdy link do anime zlicencjonowanego, które ukaże się w sklepach, lub wcześniej na prośbę/ żądanie grupy suberskiej czy dystrybutora, chyba że takiej informacji nikt tu nie zapoda.

Jeśli chodzi o suby w których palce maczała moja grupa, to będę wnosił o usunięcie zaraz po info o licencji. Taka moja polityka.

Cytuj:
Wszystkich nas obowiązuje jakaś kultura, a straszenie, wydaje mi się, jest tu trochę nie na miejscu.

Coś ty sobie znowu ubzdurała? W którym miejscu były jakieś groźby z mojej strony czy jak to ładnie ujęłąś - straszenie. Dałem tylko małą przestrogę byście nie mieli tego samego co ja miałem. Jak już mówiłem, trafi sie jakiś maniak oryginalności - podkapuje waszą stronkę, że trzymacie fansuby, które mają lickę zapowiedzianą i koniec. I co dalej? Wszyscy zarejestrowani userzy na tym ucierpią bo to wywoła reakcję łańcuchową. Trzeba trochę pomyśleć, a nie od razu wysuwać pochopne wnioski.

Cytuj:
"Obserwują subberów"?

Taką informację uzyskałem w mailu który do mnie przyszedł na skrzynkę.

Cytuj:
Dzięki nim dziś mogą kupować licencję na niemal każdy tytuł anime, bo ludzie wiedzą już, co to jest anime, i... co chyba ważniejsze, dzięki nim mogli sobie wyrobić opinię o popularności niektórych subowanych tytułów.

Nie pochlebiaj sobie i fansubbingowi. Że niby dzięki fansubberą mają lepszą sprzedaż? Bullshit. Co piąta osoba pytana przeze mnie (i kupująca anime) wie co to Ansi, zaś co piętnasta wie co to anfo/fansubs.pl (wiem bo pytałem, nie tylko na konwentach, ale rówież u siebie na uczelniach - i to na japonistyce nawet, część nie wiedziała co to tokyo-toshokan, a co dopiero o polskich fansach xD). Jakieś 80% oglądaczy w polsce nadal prefeuje strim z kreskówka.pl i pochodnych, albo jakieś kiepskie rmvb z warezowni - nieliczny odsetek wie o fansubach (głównie ci co są na Ansi, na f.pl przychodzą z Ansi, a na A-E przychodzą z obu serwisów), więc nie wyskakuj mi że to dzięki nim mają lepszą sprzedaż.

Cytuj:
Reklama była na stronach grup za friko.

Ciekawe gdzie, bo się z czymś takim nie spotkałem. No ale jak grupa dała link z własnej woli to już inna bajka.

Cytuj:
Bez tego zlicencjonowany tytuł leżałby sobie na półkach sklepowych i przechodził kolejne obniżki cen, a "obserwujący suberów" jeszcze przez dlugi czas niewiele by zarobili, wydając krocie na promocje kupionego tytułu.

I tu się mylisz. Ludzie nie kupują (w polsce), bo polska mentalność jest taka, że "lepiej ściągnąć z sieci", a kase wydać "na szlugi/laski/alkohol" lub inne pierdoły. Tych co kupują oryginały (np. takich jak ja) wytykają i wyśmiewają, twierdząc że "to się ściąga". Wiem po sobie, bo jak mam 140osób na gg, to tylko z nielicznymi można pograć w coś online (mówię tu o użytkownikach oryginałów). Taka jest brutalna prawda. Nie mówię, ze wszyscy, ale duży odsetek społeczności tak postępuje.

Co do drugiej części. Jak już mówiłem, większa część kupujących nie wie o takich serwisach jak Ansi czy f.pl (bo A-E to taki underground, niezaliczany do większych portali). Oni dowiadują się o anime z konwentów, ACP, empiku, jakiś reklam w czasopismach, itd. Po prostu pytałem wielu osób i wiem trochę na ten temat.

Cytuj:
Inna rzecz, że suberzy sami się powinni plinować, by w konflikt z dystrybutorami nie popadać, bo zdarza się, że buta niektórych "co to nie ja"; "mam to w d...e", może dystrybutora wkurzyć.

Mró się pilnuje, dlatego każdy cynk o licencji będzie skutkował postem o usunięcie releasu z listy (czyli linków). Jeśli chodzi o drugą część to... jak wiadomo każdy w necie potrafi kozaczyć i udawać nietykalnego cwaniaczka, no ale jak już przyjdzie liścik do takiej osoby to już tak wesoło nie jest, z totalnego cwaniaka robi się malutka pchełka. No ale póki ma się widownie przed którą można się popisywać to można zgrywać twardziela. Ja nie zamierzam. Wychodzi, kupuję. Zależy mi na czymś, sprowadzam z zagranicy albo kupuję zagranicą.

Sorry, za ton posta, ale nie jestem zbytnio w humorze. Dyskusję można by wydzielić z tematu, bo się lekki offtop zrobił. Szkoda zaś było by ją usuwać (co niekiedy się zdarza, np. AnSi).

PostNapisane: 21 paź 2010, o 10:26 
Otaku

Zamiast robić ogólny raban, dałbyś po prostu link i tyle. Znowu powtórka z dodawania linków, jest schemat, są zasady - trzymasz się ich albo sobie odpuść.
Tak się tu rzucasz o linki do Mnemo, a na ASNI w swoim topiku nadal je masz ;)

PostNapisane: 21 paź 2010, o 14:30 
Dai Maou

Kira, nie rozumiesz, o co mi chodzi. Nie odniosę się wiec do tych wypowiedzi, może z tym wyjątkiem. Napisałam: "Reklama była na stronach grup za friko.". Czy gdybym uzyła cudzysłowu zajarzyłbyś o jaką reklamę mi chodzi?
Gdybyś jeszcze nie kojarzył, to jakby nie bylo, robiąc fansuba, prezentowało sie jakies anime, a pod tym, pisząc swoje komentarze, podpisywali się uzytkownicy for - zwykli oglądacze, którzy wyrażali swoje opinie, np., że anime jest cool, a z czasem o tych najlepszych pisano, że to "kasyka", czy potrzeba czegoś wiecej, by zrozumiec, ze kupujac licke mozna sie opierac o takie opinie? Wiadomo, co się sprzeda. To jest ta reklama za friko.
Ja też kupuję wydania na DVD, mimo że sporą część fansubów też mam, i guzik mnie obchodzi, czy ktos by sie z tego śmiał, bo przecież można sciagnąć; zatem jest już nas dwoje. ;D
No i nie zgodzę się. Fansubberzy też coś zdziałali na rzecz propagowania anime w Polsce, tak więc pochlebiam im. ^__^

A co do regulaminu tego działu powiedziano tu już wszystko. Dodam tylko, że posty bez linka do strony można kasować. ;)
I naprawdę nie muszę wiedzieć, kto w PL wydaje anime na DVD i jaki ma adres strony, ani to pamiętać. Żadna to dla mnie ujma. Nie kupuje DVD na "ich" stronach, a w odpowiednich sklepach. Jesli nie ma w sklepie tego, czego szukam, to znajomość adresu strony wydawcy też mi tego nie da.

EOT z mojej strony. ;-)

PostNapisane: 21 paź 2010, o 18:37 
Bywalec

Kira, jakas podwojna moralnosc, to absurd, okradasz tworcow anime, bo to robisz, nie kryjesz sie z tym, sciagasz anime bez mrugniecia okiem. Leca na Twoj komputer bardzo grube gigabajty, a przy tym umoralniasz innych jak to robia zle. Polskich subow nikt nie sciaga, bo i nikt ich nie wydaje, miejsca, gdzie gromadza sie suberzy (poza ansi) sa praktycznie wymarle, nie ma zainteresowania. Sciaga sie napisy osobno, a wideo osobno, ale w wiekszosci oglada sie jakies crapy online. Do czego zmierzam? Nikomu nawet nie chcialoby sie szukac maila do jakiegos subera, ktorego suby sciagnie w porywach z 30 osob, bo nie wystarczajaco szybko zniknely do niego linki. Poza tym jakies bzdury z pozwami na maila i takie tam. Jak juz gdzies wydawcy anime maja uderzac to w strony z anime online, a nie w jakies totalnie undergroundowe, niemal wymarle juz, srodowisko hobbystow, ktorzy wrzuca w siec kilkaset megabajtow raz na 3 miesiace w swoich lepszych chwilach.

A jak ktos zechce to i tak sciagnie pirata. A ci, ktorzy kupuja wydania oryginalne to dlatego ze sa pasjonatami, nie dlatego, ze jeszcze nie obejrzeli tego anime. Tak samo jest z muzyka, sam gromadze z dzika radoscia plyty wykonawcow, ktorych cenie, choc wczesniej znalem ich muzyke. Tak paskudny jest dzisiejszy swiat, ze trzeba liczyc na uczciwosc drugiego czlowieka. W teorii to naiwne, ale jednak sie udaje, to naprawde dziala.

PostNapisane: 21 paź 2010, o 19:34 
Otaku

Ataru napisał(a):
Nikomu nawet nie chcialoby sie szukac maila do jakiegos subera, ktorego suby sciagnie w porywach z 30 osob, bo nie wystarczajaco szybko zniknely do niego linki. Poza tym jakies bzdury z pozwami na maila i takie tam. Jak juz gdzies wydawcy anime maja uderzac to w strony z anime online, a nie w jakies totalnie undergroundowe, niemal wymarle juz, srodowisko hobbystow, ktorzy wrzuca w siec kilkaset megabajtow raz na 3 miesiace w swoich lepszych chwilach.

Wpadłem na moment, więc naprostuję coś.... Na tyle, na ile z AG współpracuję i mogę powiedzieć to z rozmów... Hardsuby ochodzą ich tyle, co zeszłoroczny śnieg, zwłaszcza że jest ich tyle, co kot napłakał - prędzej już anime online, i tu jest temat na głębszą debatę - o ile nie są na ich licencji. Licka ma dla nich znaczenie w momencie wydania, nie pracy nad subem ( takie np. Moonlight Mile, które niedługo pojawi się na półkach miało zakupioną lickę w 2009 roku). Pozwy itp. są nieopłacalne, musi to do was w końcu dotrzeć. To tak jak z lewym oprogramowaniem w firmach - za płotki się nie biorą, bo po co angażować całą machinę, jak z małej firmy wydusi się np. tylko 20 tys. złotych? Tylko grube ryby i tylko handel takimi rzeczami. Powracając do anime - gdyby ktoś handlował piratami na allegro, albo wrzucał gdzieś ripy wydań AG, to już inna bajka, ale i tak z byle kmiota mało kasy się wyciśnie, szkoda zachodu.
Fansubing nie daje reklamy - mało kto wie o czymś innym niż anime online, a jak już to najwyżej wiedzą o ansi i napisach. Tyle. Hardki? Zapomnijcie. Można spać spokojnie. Dlatego nie srać po gaciach z usuwaniem linków na długo przed wydaniem, a niektórzy mogliby przestać być ignorantami i adres jednej stronki na krzyż zapamiętać.

Powyższa wypowiedź utrzymana jest w charakterze żartobliwej dywagacji, więc proszę nie traktować tej końcówki zbyt serio. Może gdyby powstawać emotikiony, byłaby lżejsza w odbiorze, ale staram się od niedawna unikać ogłupiającej mody na wstawianie 'buziek'.

PostNapisane: 21 paź 2010, o 20:05 
Otaku

Cytuj:
Zamiast robić ogólny raban, dałbyś po prostu link i tyle. Znowu powtórka z dodawania linków, jest schemat, są zasady - trzymasz się ich albo sobie odpuść.
Tak się tu rzucasz o linki do Mnemo, a na ASNI w swoim topiku nadal je masz ;)

Faktycznie. Miałem je usunąć z Ansi przed wyjazdem do ameryki (albo ciebie nawet poprosiłem o trzymanie ręki na pulsie), ale wyleciało mi z głowy. Tak czy siak, nie ma już ich :P .

Cytuj:
Gdybyś jeszcze nie kojarzył, to jakby nie bylo, robiąc fansuba, prezentowało sie jakies anime, a pod tym, pisząc swoje komentarze, podpisywali się uzytkownicy for - zwykli oglądacze, którzy wyrażali swoje opinie, np., że anime jest cool, a z czasem o tych najlepszych pisano, że to "kasyka", czy potrzeba czegoś wiecej, by zrozumiec, ze kupujac licke mozna sie opierac o takie opinie? Wiadomo, co się sprzeda. To jest ta reklama za friko.

Sporo anime, które wyszły na DVD przegoniło plany fansubberów. Poza tym nie jest tak, że każdy fansub zachęca do kupowania oryginałów, bo tak nie jest (znam od cholery ludzi co twierdzą że jak jest fans to nie będzie kupować). Może po części jakaś reklama tam jest... ale znikoma.

Cytuj:
Ja też kupuję wydania na DVD, mimo że sporą część fansubów też mam, i guzik mnie obchodzi, czy ktos by sie z tego śmiał, bo przecież można sciagnąć; zatem jest już nas dwoje. ;D

Fajno. Ja ponadto kupuję wszystko co jest pod ręką :P - a jak byłem w Kanadzie to każdego zarobionego dolca wydawałem na animce, byleby mieć w kolekcji ulubioną serię (mimo że po engriszu xd).

Cytuj:
Kira, jakas podwojna moralnosc, to absurd, okradasz tworcow anime, bo to robisz, nie kryjesz sie z tym, sciagasz anime bez mrugniecia okiem. Leca na Twoj komputer bardzo grube gigabajty, a przy tym umoralniasz innych jak to robia zle.

Sranie w banie. Ściągam, ale jak jest możliwość zakupu (czy to w wersji zlokalizowanej, czy też nie, to kupuję, wydaję każdy grosz na anime) to kupuję. Nie uciekam się do argumentów "takie rzeczy się ściąga", "szkoda kasy", "a po uj mi to?" - tylko kupuję. Więc żadna podwójna moralność. Ja tępie tylko tych, co celowo ściągają, zamiast legalnie kupować. To samo tyczy się gier na wszystkie konsole od sony i na kompa jakie jestem w posiadaniu - ani jednego pirata, wszystko w oryginale. Ostatnio trzeba było się przesiąść na sklepy online (typu STEAM i EA Store) bo brakuje miejsca w pokoju. A zatem pomyśl zanim nazwiesz kogoś "złodziejem" ;]

Mówimy tu o seriach na licencji w naszym kraju a nie o anime z całego świata - bo tacy japońce mają gdzieś że jakiś Kambodżanin ściąga ich anime na lewo - szkoda zachodu by ścigać kogoś z drugiego końca świata. Poza tym zgadzam się z bodziem.

No i jak już pisałem, tępie tych co bezczelnie ściągają z sieci zamiast pójść do sklepu i kupić - i jeszcze się tym chwalą na lewo i prawo, jacy to oni są "fajni" bo ściągają miliony terabajty na hdd. Po prostu nie cierpie czegoś takiego i tyle.

Cytuj:
Polskich subow nikt nie sciaga, bo i nikt ich nie wydaje

No ja bym się kłócił, bo ostatnio jest tego od groma (chociażby Dollars wydający całymi seriami), sam mam zaległości na kilkadziesiąt GB.

Cytuj:
Poza tym jakies bzdury z pozwami na maila i takie tam.

Srsly? No way @_@ ! Akurat link nie dotyczy anime, ale piracenia gier, ale sprawy są w jakiś sposób powiązane. Ja osobiście dostałem tylko ostrzeżenie na maila, które stanowczo wziąłem sobie do serca.

Cytuj:
A jak ktos zechce to i tak sciagnie pirata.

No to niech ściąga, do czasu. Takie pewne siebie cwaniaczki same się z reguły wkopują (nie raz słyszałem będąc w empiku czy saturnie na dziale z grami gości co na pół sklepu się afiszowali tym, że ściągają, a kupowanie jest dla leszczy. Pewnego dnia trafi kosa na kamień :P ).

Cytuj:
A ci, ktorzy kupuja wydania oryginalne to dlatego ze sa pasjonatami, nie dlatego, ze jeszcze nie obejrzeli tego anime.

Nie tylko. Sporo osób kupuje nie dlatego że musi, sporo osób kupuje bo chce (do kolekcji, na prezent, bo czytało reckę w czasopiśmie itd). Woli mieć na półce DVD zamiast na szarej płycie kilka mkv. Argumentów jest tak wiele, że trudno mi je wszystkie przytoczyć. Ja, osobiscie, prowadziłem z wieloma osobami multum dialogów na ten temat - część sam przekabaciłem na oryginały, z czego jestem dumny.

PostNapisane: 21 paź 2010, o 22:04 
Dai Maou

bodzio napisał(a):
(...)a niektórzy mogliby przestać być ignorantami i adres jednej stronki na krzyż zapamiętać.

Ci "niektórzy" mają ksywkę Izumi. No proszę. xD
Którą mam zapamiętać, AG? Czy którą? Przecież tego nie czytam. Nie przeszkadza mi, że w tym temacie jestem ignorantką. Kompletną - dla ścisłości. Przeszkadza to, że chcesz mnie pouczać? Miałam te adresy, ale nie są mi potrzebne. Przez pad dysku duzo adresów - ciekawszych dla mnie, straciłam. Masz coś przeciwko temu, że nie mam przyjemności w szperaniu po Internecie? Nie mówiąc juz o tym, że nie mam na to czasu ani chęci? To, czego szukam jest w sklepie. Jeśli coś kupili, to i tak wyjdzie za rok. I co mi z tego, że dowiem się, iż kolejny vol. za 2 miesiące. Kupię, jak go zobaczę. ^__^

bodzio napisał(a):
Powyższa wypowiedź utrzymana jest w charakterze żartobliwej dywagacji, więc proszę nie traktować tej końcówki zbyt serio.

Końcówka była serio. :)
bodzio napisał(a):
Może gdyby powstawać emotikiony, byłaby lżejsza w odbiorze, ale staram się od niedawna unikać ogłupiającej mody na wstawianie 'buziek'.

Zdecydowanie wypadłoby lepiej. :[

PostNapisane: 22 paź 2010, o 11:53 
Bywalec

[offtop]

ja lubię takie kulturalne pyskówki :)

Dopowiem tylko, że niedawno pytałem o zbyt kumpla z Empiku w ~100 tys. mieście i ten twierdzi, że jeśli cena anime przekracza 25 zł, płytka latami leży na półce/magazynie. Czasem schodzą tylko tanie filmy od IDG. Może w Poznaniu, Wrocławiu albo Warszawie ktoś poza pasjonatami kupuje anime, ale w mniejszych miastach zajmują się tym jedynie pojedyncze, maniakalne jednostki.
[/offtop]

W każdym razie skoro na stronie mamy jasne procedury postępowania ze zlicencjonowanymi tytułami, to nie rozumiem celu całej dyskusji. Regulamin się:
a) Akceptuje i siedzi cicho
b) Nie akceptuje i idzie w cholerę
c) Poddaje konstruktywne drogi rozwoju

PostNapisane: 22 paź 2010, o 12:01 
Otaku

Ponad 90% osób stwierdziło, że ceny są za wysokie xD

PostNapisane: 22 paź 2010, o 15:43 
Otaku

Cała seria w boxie (Trinity Blood, Tokyo Majin) za 40 zł lub starsze 26-odcinkowce za 50zł to dużo? Będąc w Kanadzie, za całą serię na 6 DVD w jednym pudełku typu DVD (fajny patent na upchanie tych wszystkich płyt w jednym typowym pudełku DVD) to koszt rzędu 45 - 80$ (+13% podatku do tego). No ale racja, tam się zarabia przez tydzień tyle co u nas przez 3 tygodnie :D . Oczywiście są wersje budżetowe - mniejsza ilość płyt na serię (np. 26 epów na 4 DVD), lecz nie zawsze (spotkałem się z dwoma takimi samymi edycjami płytowymi, jedna była premierowa i kosztowała 80$, druga była z reedycji i kosztowała 30$, ale była w normalnym pudełku DVD), no ale są one w okolicach 20-30 baków.

Aha, i sorry za wczorajszy przypływ furii z mojej strony, ale był on spowodowany przedłużeniem celowego uziemienia w domu do miesiąca (gips na nodze :/), co mi się bardzo nie podoba i odbija się na moim samopoczuciu.

PS. Iz, pomyśl nad wydzieleniem tematu :P .

Cytuj:
W każdym razie skoro na stronie mamy jasne procedury postępowania ze zlicencjonowanymi tytułami, to nie rozumiem celu całej dyskusji. Regulamin się:
a) Akceptuje i siedzi cicho
b) Nie akceptuje i idzie w cholerę
c) Poddaje konstruktywne drogi rozwoju

a) gdyby tak każdy akceptował regulaminy to każde forum byłoby swoistą utopią, a tak nie jest. Life is brutal. Można napisać w regulaminie "liż tyłek moderatorom i adminom inaczej ban" - i co, mam się stosować do tego? Daj spokój.

b) nie akceptuje i otwarcie wygłasza swoje poglądy - sorry man, nie żyjemy w komunie.

c) że niby co? Nie muszę czytać wszystkich regulaminów i tym podobnych pierdół. Jak jestem na AnSi od lat, tak czytałem tylko kilka punktów, rtegulamin f.pl olałem totalnie bo co chwile aneksy były, a reg A-E czytałem wybiórczo.

PostNapisane: 22 paź 2010, o 15:54 
Afx freak

KiRA napisał(a):
...to koszt rzędu 45 - 80$ (+13% podatku do tego)....

A to przypadkiem nie jest tak, że opodatkowane to jest dopiero przy wywózce z owego kraju i owy podatek jest naliczany od kwoty powyżej 60$ (przynajmniej jeśli dobrze pamięcią sięgam, to wtedy własnie cło naliczają sobie, dawno nic nie zakupowałem stamtąd). Oczywiście jeśli coś było zakupione na miejscu i rozpakowane, to nie ma opcji żeby płacić za to cło/podatek, bo i jak? (swego czasu poczciwą ps2 tak z us sobie sprowadzałem) xD Zazwyczaj nowy nie rozpakowany towar, który chcemy wywieźć jest opodatkowany.

A tak na marginesie... według naszego polskiego prawa zakupione oryginalne wydania DVD w kanadzie,, jak i US są u nas równie nielegalne, co i ściągnięte iso z internetu. Powód prosty... taka wspaniała plansza umieszczona w większości dvd, informująca o tym, że owa płyta przeznaczona jest tylko i wyłącznie na rynek US i Canada. Sprzedaż jak i dystrybucja poza granicami tychże przyczółków są jakże surowo zabronione i niezgodne z prawem. ;) Po coś są w końcu te regiony, nie... :p

ps; post oparty na starych doświadczeniach wujka Iswalda z czasów, gdy dość często kupował za granicą, jak i działał wtedy świętej pamięci lik-sang *____*

PostNapisane: 22 paź 2010, o 16:16 
Otaku

Is, kupienie tam i przywiezienie dla siebie, a kupienie tam i dalsza sprzedaż tu, to dwie różne rzeczy :)

PostNapisane: 22 paź 2010, o 16:31 
Afx freak

No właśnie z tym kupieniem i przywiezieniem dla siebie też nie tak do końca...
Bo płyty/a przeznaczona jest tylko i wyłącznie na ich rynek, którego opuścić w żaden sposób nie powinna, ponieważ jest to jawnym łamanie prawa... Tak więc, teoretycznie posiadając to nawet tylko dla siebie można, by (teoretycznie) za to beknąć xD

ps; dobra nie słuchajcie mnie ;d dzisiaj pierwszy dzień, w którym nie doskwiera mi gorączka *___*

ps; Q nie mogę tekstu znaleźć do tej piosenki z tego anime, chyba ze słuchu będzie trzeba :d

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]